Lietuvoje

2019.09.01 12:24

Nausėda susitiko su Ukrainos prezidentu: aptarė ekonominio bendradarbiavimo klausimus

atnaujinta 13:15
LRT.lt, BNS2019.09.01 12:24

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, viešėdamas Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-mečio minėjimo renginiuose Lenkijos sostinėje Varšuvoje, susitiko su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Susitikime aptarti regiono saugumo ir gynybos klausimai, Ukrainos europinę integraciją skatinančių reformų eiga, bendradarbiavimas saugumo ir ekonomikos srityse.

„Su Ukraina mus sieja itin glaudūs politiniai, istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Tvirtai remiame Ukrainos teritorinį vientisumą ir pasirinktą euroatlantinės integracijos kelią. Euroatlantinės integracijos greitis priklauso nuo būtinų šaliai reformų įgyvendinimo“, – sakė Lietuvos Prezidentas ir išreiškė lūkestį, kad Ukraina imsis veiksmų tose srityse, kuriose būtini greiti ir ryžtingi sprendimai.

Susitikime aptarti ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, finansinių inovacijų srityse.

„Džiugu, kad bendradarbiauja ne tik mūsų institucijos, bet ir piliečiai, bendruomenės, verslas ir regionai. Sparčiai auga mūsų tarpusavio prekyba, abipusės investicijos. Tikimės, kad šalių ryšiai tik dar labiau stiprės“, – dalijosi mintimis Prezidentas.

G. Nausėda po sustikimo savo socialinio tinklo „Facebook paskyroje taip pat rašė: „Volodymyr Zelenskiy – žmogus turintis puikų humoro jausmą. Pokalbiai su juo visuomet ne tik konkretūs dalykiškai, bet ir šilti žmogiškai. Aptarėme Ukrainos kelią Vakarų kryptimi. Darbo labai daug, bet Ukraina turi ryžto ir Lietuvos paramą“, – rašė šalies prezidentas.

Lietuvos vadovas pakvietė Ukrainos Prezidentą apsilankyti Lietuvoje.

Gavo patikinimą dėl eurointegracijos

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda taip pat gavo Volodymyro Zelenskio jo patikinimą, kad naujoji vyriausybė tęs eurointegraciją ir reformas.

„V. Zelenskis papasakojo apie naująją vyriausybę, kuri dirba tris dienas. Jie yra pasiryžę tęsti eurointegraciją ir vykdyti reformas“, – po susitikimo BNS sakė prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

„Mes pasakėme, kad esame pasirengę pasiūlyti dar daugiau lietuvių reformatorių, jei jie to norėtų“, – telefonu iš Varšuvos pridūrė diplomatė.

Naujoji Ukrainos vyriausybė buvo patvirtinta ketvirtadienį.

Šiuo metu aukštas pareigas Ukrainoje užima du lietuviai – buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius šią savaitę paskirtas valstybinės gynybos pramonės įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi, o buvęs Lietuvos ekonomikos viceministras Adomas Audickas yra patarėjas vyriausybėje valstybės valdomų įmonių klausimais.

Anot A. Skaisgirytės, Ukrainos prezidentas paprašė Lietuvos paramos ES tariantis dėl fondų skyrimo Ukrainai ir nemokamo tarptinklinio ryšio, vadinamojo „roaming'o“.

G. Nausėda savo ruožtu paragino Ukrainą eurointegracijos kelyje bendradarbiauti su Gruzija ir Moldova, išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės, sakė ji.

Pasak A. Skaisgirytės, Ukrainos vadovas taip pat informavo G. Nausėdą apie situaciją dėl belaisvių pasikeitimo su Rusija ir planuojamo Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos vadovų susitikimo dėl padėties rytų Ukrainoje.

„Kol kas belaisviais dar nėra apsikeista, viskas yra procese. Jie tikisi, kad tai bus padaryta. Viskas vyksta šiomis dienomis“, – BNS sakė A. Skaisgirytė.

„Ukraina tikisi, kad rugsėjo mėnesį įvyks Normandijos formatas prezidentų lygiu“, – pridūrė diplomatė.

Pasak A. Skaisgirytės, prezidentų dvišalis susitikimas užtruko apie 40 minučių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.