Lietuvoje

2019.08.31 18:39

Panevėžio ligoninė jaunus medikus vilioja ir solidžiomis algomis, ir naujomis pareigybėmis

Nors daugelyje šalies regionų ligoninių jaučiamas didelis jaunų medikų trūkumas, Panevėžio ligoninėje jų gretos gausėja. Gydymo įstaiga specialistus vilioja ne tik solidžiais atlyginimais, bet ir naujomis pareigybėmis.

Jauniems medikams suteikta galimybė teikti paslaugas, kurių iki šiol Panevėžyje nebuvo ir pacientams tekdavo vykti į didžiuosius miestus. Pasak ligoninės vadovo, būtent tai ir motyvuoja daugelį jaunų medikų.

Šiemet baigęs medicinos studijas Arminas Kvackas jau darbuojasi pagal profesiją. Tiesa, ne savo gimtajame mieste Kaune, o Panevėžyje. Jis neslepia, kad dar studijuodamas sulaukė siūlymų dirbti kitų miestų gydymo įstaigose, tačiau pasirinko Respublikinę Panevėžio ligoninę.

„Ieškojau tokios vietos, kur galėčiau dirbti įvairiapusiškai, tiek operuoti, tiek konsultuoti, atlikti tas įvairias operacijas ir pagal visus variantus Panevėžys buvo ta geriausia optimaliausia vieta. Žinoma alga yra gera tikrai, konkurencinga, ir tai vienas iš faktorių irgi buvo“, – pasakojo ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas Arminas.

Kolegai pritaria ir Norvilė, kuri darbą čia pradės nuo pirmadienio. Anot jos, daugelyje įstaigų jaunam specialistui nemoka tiek, kiek patyrusiam tos pačios specialybės gydytojui, o Panevėžio ligoninėje atlyginimai vienodi.

„Mane visada žavėjo darbas ligoninėje, tai buvo viena iš mano siekiamybių gyvenime , nes aš tikiu, kad čia galiu dirbti labai įvairiapusiškai, tobulėti profesine prasme ir ši ligoninė sudaro man šias galimybes“, – LRT TELEVIZIJAI kalbėjo medicinos psichologė Norvilė Sučilaitė.

Panevėžio ligoninė vienu metu sugebėjo prisivilioti keturiolika jaunų specialistų. Gydymo įstaigos vadovas sako, kad svarbu pasiūlyti ne tik gerą užmokestį, bet ir suteikti tobulėjimo galimybių. Panevėžio ligoninė jiems pasiūlė teikti naujas inovatyvias paslaugas, kurios iki šiol čia nebuvo teikiamos.

„Tie gydytojai, nesvarbu, kad yra tik ką baigę, bet jie jau yra gydytojai, kurie šiandien jau pasiruošę. Baigiami derinti aparatai ir bus teikiamos iš vis naujos paslaugos, kurių mes neteikėm iki šios dienos Panevėžio ligoninėje. Mes su jais bendravom pavasarį, paprašėm jų, kad pagilintų žinias būtent tuose naujuose dalykuose”, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Anot įstaigos vadovo, praėjo ir tie laikai, kuomet pacientai atsargiai žiūrėdavo į jauną specialistą. LRT TELEVIZIJOS kalbintas pacientas Erikas Urbonavičius taip pat pripažino, kad pirmiausia ieškojo jaunos specialistės: „Patikimiau. Kažkaip aš susidariau tokią nuomonę, kad jaunas specialistas turi kažkaip švelnesnę širdį ir rankas, apskritai miela tiesiog būti.”

Šiemet vientisąsias medicinos studijas Vilniaus ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose baigė apie 500 medicinos studentų.

Žinios. Kauno mero Visvaldo Matijošaičio dvare neteisėtai nugriauti du kultūros vertybių registre buvę statiniai