Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.28 12:02

Š. Birutis: koalicijos sutartyje nenumatyta derinti viceministro kandidatūrą

BNS 2015.07.28 12:02

Kultūros ministras Šarūnas Birutis tikina nederinęs su premjeru Algirdu Butkevičiumi viceministro Vytauto Vigelio kandidatūros, nes to nenumato valdančiosios koalicijos sutartis.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis tikina nederinęs su premjeru Algirdu Butkevičiumi viceministro Vytauto Vigelio kandidatūros, nes to nenumato valdančiosios koalicijos sutartis.

„Koalicijos sutartyje niekada nebuvo parašyta, kad viceministrų kandidatūros derinamos su premjeru. Viceministrus deleguoja partijos, kurioms yra pagal pasiskirstymą paskirta, ir jie būdavo tiesiog patvirtinami“, – Žinių radijui antradienį savo sprendimo motyvus dėstė Š. Birutis.

Jis teigė manantis, kad viceministrų kandidatūros turėtų būti derinamos su premjeru, tačiau to nedarė, nes nuostata politinėje taryboje buvo aptarta tik žodžiu. Politikas taip pat sakė nepateisinantis V. Vigelio ankstesnių sprendimų, dėl kurių jis buvo pripažintas supainiojęs interesus, tačiau esą jį į postą paskyrė būdamas atlaidus ir siekdamas suteikti jam progą pasitaisyti.

„Ir dabar smerkiu tokius dalykus, bet visada galvoju, kad mes turime būti žmonės, būti atlaidesni vieni kitiems, gerbti, mylėti ir duoti viltį (...). Kitą žmogų už jo buvusias klaidas niekinti, drabstyti purvais ir pasmerkti visam gyvenimui – manau, tai yra neteisinga. Manęs tėvai taip nemokė elgtis. Šiuo atveju aš gal pasielgiau ne kaip politikas, bet kaip žmogus – galvoju, kad mes turime duoti šansą žmogui, turinčiam patirtį, gebėjimus“, – sakė Š. Birutis.

Jis teigė pavedęs V. Vigeliui Regionų kultūros ir etnokultūros sritis, nes šiais klausimais V. Vigelis yra dirbęs „daugybę metų“ ir yra kompetentingas. Š. Birutis taip pat atmetė turintis asmeninių ryšių su V. Vigeliu.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius Lietuvos radijui antradienį sakė, kad dėl nuostatos, jog viceministrų kandidatūras ministrai turi derinti su premjeru, politinėje taryboje buvo sutarta dar formuojant vyriausybę ir tai daro visi ministrai.

Kalbėdamas apie V. Vigelį, Vyriausybės vadovas taip pat sakė, kad skiriant politikus į viceministrus jų reputacija yra vienas svarbiausių kriterijų.

„Politikai turi suprasti, kad ne vien turime vadovautis tam tikrais teisiniais dalykais, bet parenkant tam tikrus žmones, kurie yra politinio pasitikėjimo, jiems turi būti keliami ir moraliniai reikalavimai. Aš manau, kad visuomenė nori, kad politikai būtų ir padorūs, sąžiningi, atsakingi ir kompetentingi“, – LRT radijui sakė premjeras.

A.Butkevičius pirmadienį pareiškė kultūros ministrui „darbiečiui“ Š.Biručiui nurodęs per šią savaitę atleisti viceministrą V.Vigelį, kuris buvo paskirtas į pareigas nesuderinus kandidatūros. Pasak Vyriausybės vadovo, jis neatitinka moralės reikalavimų.

Šis politikas pateko į skandalą, kai 2011 metų galbūt neblaivus buvo Varšuvoje išlaipintas iš lėktuvo. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra paskelbusi, kad jis yra supainiojęs viešuosius ir privačius interesus.

V. Vigelis į pareigas paskirtas liepos 2 dieną. Jis poste pakeitė Agnetą Lobačevskytę, kuri paskirta lygių galimybių kontroliere.

Š. Birutį ir V. Vigelį į pareigas delegavo Darbo partija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi