Lietuvoje

2019.08.30 18:24

Politologė įspėja – dėl Rozovos gali nuvilnyti ir daugiau tyrimų, klibėti svarbūs postai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.30 18:24

Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija apie Seimo narę Iriną Rozovą rodo, kad su Rusijos diplomatais tartasi dėl finansinės paramos politikės atstovaujamai partijai „Rusų aljansas“. Tai žmogus, kuris gali išklibinti svarbius postus, sako Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė.

„Tikriausiai, mes sulauksime to tyrimo, kurį turi padaryti nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas“, – LRT TELEVIZIJAI sako politologė.

Šiuo metu, teigia ji, yra keli svarbiausi akcentai. Pirmiausia, kaip į šią situaciją reaguoja Lenkų rinkimų akcija, jos frakcija ir jos nariai.

„Šiek tiek stebina, kad jie iki šiol nesugebėjo susiburti frakcijos ir tos situacijos aptarti. Bent jau remiantis ta informacija, kurią pateikė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Susidaro įspūdis, kad jiems tai nėra taip svarbu. (...) Tai verčia šiek tiek sunerimti, kad jie nejaučia atsakomybės“, – mano R. Urbonaitė.

Kitaip tariant, politologės teigimu, ar šis tyrimas neturės paraleliai kitų tyrimų, kurie gali kai kuriems asmenims tapti svarbesni. Juolab, kad politikams reikėtų atsargiai kalbėti, nes, pavyzdžiui, kai kurie Dainiaus Gaižausko pareiškimai yra su malonumu cituojami rusiškos propagandos portaluose, įspėja ji.

Plačiau žiūrėkite „Laba diena, Lietuva“ nuo 34.10 min.

„Laba diena, Lietuva“. Vilniaus gatvėse gali sutikti ne tik švedų detektyvą, bet ir nacių karius: kino kompanijos miestą renkasi filmavimo aikštele
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.