Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.30 11:57

Skvernelis: parlamentinis tyrimas turi atskleisti situaciją, bet netapti kovos įrankiu

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad parlamentinis tyrimas dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusija turi atskleisti esamą situaciją, bet būtų blogai, jei jis taptų vidaus politinės kovos įrankiu.

„Gal ir būtų sveika, kad komitetas nepolitizuotų šito klausimo prieš kažkokius asmenis arba nenaudotų kaip įrankio politinėje kovoje, bet galbūt susistemintų ir parodytų tą realų mastą“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė premjeras.

Seime svarstoma iniciatyva surengti parlamentinį tyrimą, kuriame būtų įvertinta žvalgybos informacija apie Rusijos galimą kišimąsi į Lietuvos politiką.

Tokia iniciatyva kilo paaiškėjus, jog Valstybės saugumo departamentas yra pateikęs duomenis apie galbūt nederamą I. Rozovos bendravimą su Rusijos diplomatais dėl paramos.

S. Skvernelis sakė, kad konfidencialią VSD informaciją apie I. Rozovą buvo gavęs „pakankamai seniai“, ji buvo konfidenciali.

Anot premjero, dalis duomenų galėtų būti paviešinti plačiau.

„Tie, kas gauname konfidencialią informaciją, tikrai daugiau mažiau žinome, bet turbūt reikėtų, kad ir platesnė visuomenės dalis ir, svarbiausia, valstybės pareigūnai žinotų, su kuo turi reikalą“, – teigė S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10