Lietuvoje

2019.08.30 10:29

Pirmąją mokslo metų dieną Vilniuje nevyks darbai, dėl kurių išjungiamas karštas vanduo

LRT.lt 2019.08.30 10:29

Atsižvelgdama į tai, kad rugsėjo 2-ąją daugelyje Vilniaus mokymo įstaigų bus švenčiama tradicinė Mokslo metų ir žinių šventė, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai priėmė sprendimą sustabdyti suplanuotus hidraulinius bandymus Naujininkų mikrorajone, kad gyventojai tą dieną galėtų naudotis karštu vandeniu, sakoma pranešime žiniasklaidai.

VŠT generalinio direktoriaus Gerimanto Bakano teigimu, artėjant naujam šildymo sezonui įmonė vykdo šilumos trasų rekonstrukcijas, profilaktines patikras (hidraulinius bandymus) ir nustatytų defektų šalinimą tam, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas šilumos tiekimas vartotojams šaltuoju metų laiku.

Atliekant šiuos darbus neišvengiamas laikinas termofikacinio vandens tiekimo nutraukimas. Tačiau įmonė stengiasi pakoreguoti savo planus, atsižvelgdama į ypatingus atvejus, kai galimybė naudotis karštu vandeniu tampa labai reikšminga didelei daliai gyventojų.

„Šiuo metu jau esame atlikę daugiau kaip pusę visų suplanuotų profilaktinių vamzdynų patikrų ir norime užbaigti šiuos darbus kaip galima greičiau. Visgi yra reikšmingų šventinių dienų, kurių metu nenorime sukelti buitinių nepatogumų mūsų klientams. Todėl rugsėjo 2-ąją, kai miestiečiai švęs Mokslo ir žinių šventę, laikinai sustabdysime kai kuriuos darbus, juos perkeldami į vėlesnę dieną“, – sako G. Bakanas.

Planuoti hidrauliniai bandymai rugsėjo 2 d. Naujininkų mikrorajono gatvėse (Dariaus ir Girėno, J. Dobkevičiaus, Eišiškių pl., Geologų, A. Gustaičio, Kapsų, B. Karvelio, Meistrų, Metalo, Rodūnios kelio, Vikingų) bus perkelti į rugsėjo 3 d. (nuo 10.00 iki 16.00 val.).

Rugsėjo 2 d. karštas vanduo nebus tiekiamas tik daliai Vilniaus senamiesčio gyventojų Pilies, Šiltadaržio ir Barboros Radvilaitės gatvėse (nuo 8.00 iki 16.00 val.).

„Šioje atkarpoje dabar vykdome itin stambaus masto šilumos trasos rekonstrukcijas, jų metu yra keičiami vamzdynai, kurie buvo eksploatuoti jau beveik 60 metų. Šiuos darbus privalome suspėti užbaigti kaip galima greičiau, kad šildymo sezoną pasitiktume kokybiškai pasiruošę. Todėl negalime sustabdyti šių rekonstrukcijų net ir vienai dienai“, – sako VŠT Perdavimo tinklo departamento vadovas Algimantas Sadauskas.

Jis primena, jog VŠT apie užbaigtus vamzdynų patikrų ir remonto darbus nedelsiant informuoja daugiabučių namų administratorius ir namų bendrijų atstovus. Jei VŠT nurodytu laiku gyventojai vis dar negali naudotis karštu vandeniu, tai reiškia, kad namo vidinės šildymo sistemos prižiūrėtojas neprijungė šilumos punkto prie karšto vandens šilumokaičio. Tokiu atveju gyventojai turėtų kreiptis į namo administratorių arba bendrijos atstovą.

Visi VŠT klientai, kurie yra pateikę įmonei savo kontaktus, apie planuojamus karšto vandens išjungimus dėl vamzdynų profilaktinių ir remonto darbų yra informuojami iš anksto el. paštu ir SMS žinutėmis. Įmonės pranešimai skelbiami savitarnos svetainėje ir tinklapyje (www.chc.lt „Karšto vandens išjungimai“).