Lietuvoje

2019.08.30 08:59

Gabrielius Landsbergis: nebelieka jėgų, galinčių sustabdyti Karbauskio siautėjimą

Benas Brunalas, ELTA2019.08.30 08:59

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad valstybėje labai susilpnėjo jėgos, galinčios sustabdyti „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siautėjimą. Politiko teigimu, R. Karbauskis tvirtinant Vyriausybę „perlaužė“ prezidentūros valią dalyvauti vidaus politikoje, o iki tol aktyviu buvęs premjeras Saulius Skvernelis po prezidento rinkimų, svarstė G. Landsbergis, liko pasyvus.

Be to, akcentuoja TS-LKD lyderis, premjero paviešinta liga, jo nuomone, atitrauks dėmesį nuo politikos ir taip prisidės prie R. Karbauskio siekio koncentruoti valdžią.

„Man regis, kad čia Ramūnas Karbauskis gauna naują vėją sau į nugarą. Jis sugebėjo „perlaužti“ prezidento valią su ministrais ir pasidaryti Vyriausybę tokią, kokios norėjo. Antras dalykas, jis turi premjerą, į kurį visuomenė gali žiūrėti, kad premjeras turi daugiau iššūkių negu šiandien Vyriausybė. Ir kas yra tikrasis vadovas – tai vėlgi Ramūnas Karbauskis“, – „Žinių radijui“ samprotavo konservatorius, pridurdamas, kad visą šią situaciją regi kaip politinių polių, galinčių stabdyti nedemokratines tendencijas, silpnėjimą.

„Seime ir Vyriausybėje mes artėjame prie tam tikro diktatūrinio varianto, nes nebėra kitų galios centrų. Prezidentūra neatsistojusi į vėžes, negali pasakyti, kur tiksliai važiuoja traukinys, premjeras turi kitų iššūkių. Ir galia (lieka. – ELTA) tokiose baltarusiškose rankose“, – sakė G. Landsbergis, pridurdamas, kad bent jau paskutiniais metais iki Seimo rinkimų sunku atsverti „valstiečių“ lyderio daromą įtaką.

„Mes matome labai didelį susilpnėjimą visų aplink galių, kurios galėjo kontroliuoti Ramūno Karbauskio siautėjimą“, – teigė TS-LKD pirmininkas.

G. Landsbergis pridūrė, kad opozicija liko vienintelė reali atsvara valdančiųjų „valstiečių“ valdžiai.

„Opozicija, ko gero, lieka vienintele atsvara Ramūno Karbauskio valdžiai. Anksčiau mes matėme daugiau nei vieną galios centrą, kaip Dalia Grybauskaitę, tą patį Saulių Skvernelį (...), dabar opozicija lieka praktiškai vienintelė atsvara, atsverti tuos sprendimus ir juos tikrinti, kad jie nepažeistų Konstitucijos",– apibendrino G. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt