Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvos pasieniečiai išvyko į operaciją, skirtą kovoti su nelegalia migracija

Į jūrinę operaciją, skirtą kovoti su nelegalia migracija į Europos Sąjungą, Graikijoje išvyko pasieniečių sraigtasparnis ir 3 Lietuvos įgulos nariai. Pasieniečiai Viduržemio jūros regione stebėjimo darbus atliks iki spalio mėnesio.

Į jūrinę operaciją, skirtą kovoti su nelegalia migracija į Europos Sąjungą, Graikijoje išvyko pasieniečių sraigtasparnis ir 3 Lietuvos įgulos nariai. Pasieniečiai Viduržemio jūros regione stebėjimo darbus atliks iki spalio mėnesio.

Europos Sąjungai (ES) sprendžiant migrantų krizę Viduržemio jūros regione, savo pajėgomis prie tarptautinės operacijos prisideda ir Lietuva. Į Graikijos salas pirmadienį išvyko 3 įgulos nariai – du pilotai ir mechanikas. Stebėti išorinę – jūros – sieną iš viso bus išsiųstos dvi įgulos – 13 žmonių.

„Pagrindinis dalykas, ką mes darysim – iš esmės žvalgysime vietovę, kuri mums bus skirta, stebėsime, kas vyksta ir, užfiksavę teisės aktų pažeidimus, informaciją perduosime Graikijos policijai ar Graikijos pasieniečiams, kurie pagal mūsų suteiktą informaciją vykdys reagavimą“, – aiškina VSAT vadas Renatas Požėla.

Pagrindinis Lietuvos aviacijos rinktinės pasieniečių darbas bus stebėti išorinę ES sieną ir kontroliuoti, stabdyti nelegalią migraciją. Pasieniečiai gabenasi specialią stebėjimo įrangą, termovizorius, naktinio matymo įrangą. Vienas pirmųjų į Graikiją išvykstantis štabo eskadrilės vadas sako, kad nuvykus pirmiausiai vyks paruošiamieji darbai, nes operacijai, kuri prasidės šį savaitgalį, reikia tinkamai pasiruošti.

„Iš tiesų ten yra gan sudėtingos meteorologinės sąlygos. Atrodo, kad Viduržemio jūra, saulė šviečia, bet iš tiesų vyrauja labai stiprūs vėjai, aukštos temperatūros, ir orlaivis dirba visą laiką praktiškai kritiniais režimais“, – teigia Aviacijos rinktinės štabo eskadrilės vadas Darius Kazlauskas.

Tarptautinėse misijose Lietuva dalyvauja nuo 2008 metų. Tai – 12-ta Lietuvos pasieniečių operacija. Vidaus reikalų viceministro teigimu, ši operacija Lietuvai yra labai svarbi.

„Tikime, kad Lietuva iš tikrųjų prisidės prie proaktyvios ES veiklos, ir šita nelegalios migracijos problema bus pradėta spręsti iš esmės, t. y. trukdant nelegalams patekti į ES per išorinę sieną“, – sako vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.

Valstybės sienos apsaugos pareigūnų teigimu, Lietuvos sienos apsauga operacijos metu susilpnės, tačiau problemų kilti neturėtų. Jūrinėje operacijoje Graikijoje Lietuvos aviacijos rinktinės pasieniečiai dalyvaus iki spalio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi