Lietuvoje

2019.08.29 15:46

Į studijas užsienyje išlydėti jaunuoliai, už kurių mokslą mokės valstybė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.29 15:46

Vyriausybėje į studijas užsienyje išlydėti jaunuoliai, už kurių mokslą mokės valstybė. Šiemet konkursą „Kitas šimtas“ laimėjo 19 jaunuolių. Jų studijoms paskirstyta 300 tūkstančių eurų.

Bene daugiausia studijuos Jungtinėje Karalystėje: Oksfordo, Kembridžo ir kituose universitetuose. Laimėtojai rinkosi fizikos, matematikos, ekonomikos bei kitus mokslus.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad jau antrą kartą galime pasveikinti pačius gabiausius jaunuolius, kurie įstoja į geriausius pasaulio universitetus. Dar džiugiau, kad šie žmonės nori baigę studijas grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti būtent čia. Nuoširdžiai linkiu jiems pasisemti pačių geriausių idėjų, o mes lauksime jų sugrįžtant“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Konkursas dėl paramos studijoms užsienyje vyko antrą kartą. Juo valstybė siekia paremti abiturientus, kurie studijuos į geriausių pasaulio universitetų penkiasdešimtuką patenkančiose aukštosiose mokyklose.

Baigę studijas konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir dirbti čia trejus metus. Valstybė padengia studijų kainą bei pragyvenimo išlaidas.

Žinios. Į studijas pirmaujančiuose pasaulio universitetuose išlydėti jaunuoliai, už kurių mokslą mokės valstybė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.