Lietuvoje

2019.08.29 18:47

Sinoptikė: rugsėjį sutiksime vasariškai – vietomis kais iki 31 laipsnio

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.08.29 18:47

Paskutinį vasaros savaitgalį ir toliau išsilaikys ne tik saulėti, bet ir šilti orai, LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Jos teigimu, naujuosius mokslo metus taip pat pasitiksime vasariškais orais.

– Ar vasara dar pabus?

– Paskutinės vasaros dienos ir pačios pirmosios rudens dienos vis dar bus vasariškos. Žinoma, sulauksime ir šiltesnių, ir kiek mažiau karštų dienų su lietumi, bet oras vis tiek išliks malonus.

– Artėja paskutinis vasaros savaitgalis. Koks bus oras?

– Vertėtų pasinaudoti paskutiniu vasaros savaitgaliu, nes numatomas tikrai gražus oras.

Penktadienį daugelyje rajonų gali palyti, tačiau lietus bus negausus ir trumpas. Oro temperatūra svyruos tarp 22–27 laipsnių šilumos.

Savaitgalį lietaus tikimybė bus nedidelė, nebent šeštadienį šiaurės rytiniuose rajonuose gali nesmarkiai pakrapnoti, bet, iš esmės, savaitgalis bus saulėtas. Šeštadienis bus maloniai šiltas – lepins 21–26 laipsniai šilumos.

Sekmadienį su pietryčių vėju plūstelės šiluma ir oras vėl kais nuo 24 iki 29 laipsnių karščio.

Pirmadienį vasarą išlydėsime su fanfaromis, nes sulauksime ir perkūnijos.

– Pajūryje taip pat bus karšta?

– Pajūryje karšta nebus – 21–24 laipsniai šilumos, tačiau vandens temperatūra jūroje ir toliau džiugins. Šiuo metu ji siekia net 20 laipsnių. Vanduo upėse ir ežeruose taip pat sušyla iki 21–23 laipsnių šilumos.

Žinoma, nereikėtų pamiršti, jog giedromis naktimis būna šalčiau ir vanduo atvėsta, todėl maudytis anksti ryte gali būti vėsoka. Reikėtų palaukti, kol saulė vandenį pašildys.

– Daugelis į mokyklas sugrįš rugsėjo antrąją. Kokia numatoma ši diena?

– Dabar turimais duomenimis, rugsėjo antroji kiek skirsis prie jūros ir didžiojoje šalies dalyje. Prognozuojama, kad rytas bus šiltas, o diena netgi karšta. Rytiniuose rajonuose svilins saulė. Temperatūra gali pakilti iki 28–31 laipsnio šilumos. Šiek tiek menkesnė šiluma ir didesnė lietaus tikimybė bus arčiau jūros, kur moksleiviai dar spės į mokyklą ateiti sausi, tačiau apie vidurdienį ten jau gali atkeliauti lietaus debesys. Pamažu šie slinks link Žemaitijos ir pietų Lietuvos. Didžiausia tikimybė, kad iki vakaro Aukštaitijos ir rytinio šalies pakraščio lietus nepasieks. Kaip bebūtų, sekmadienį dar reikėtų išklausyti išsamesnę prognozę ir pasitikslinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.