Lietuvoje

2019.08.29 14:46

Besitraukianti Zumerienė: ŽŪM perkėlimo projektas – su daugybe interesų

Erika Alonderytė, BNS2019.08.29 14:46

Žemės ūkio ministerijos persikėlimui į Kauną vadovaujanti Vitalija Zumerienė pasiprašė atleidžiama, nes projektas turi „daugybę neapibrėžtumų ir interesų“.

„Nematau galimybių tęsti savo, kaip projekto vadovės darbo. Aš buvau nusamdyta labai konkrečiam projektui – perkelti ministeriją į Kauną, su labai aiškiu tikslu ir aiškiais terminais. Manau, kad dabar viešai išsakoma dabartinės vadovybės pozicija yra kitokia ir ji prieštaraujanti šiam tikslui, o kaip suprantu, iš kitos viešai išsakomos, Vyriausybės informacijos, tikslas nepasikeitęs“, – BNS sakė V. Zumerienė.

„Buvau pratusi dirbti su privataus verslo projektais, kurių sėkminga baigtimi suinteresuoti ir savininkai, ir kiti projektu suinteresuoti asmenys, o šitas, tikrai ne paslaptis, yra labai politinis ir turintis daugybę neapibrėžtumų, ir, matyt, interesų“, – pridūrė ji.

V. Zumerienė ministrui įteikė siūlymą nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu, tačiau kol kas atsakymo teigia negavusi.

Apie jos norą palikti pareigas pirmasis pranešė portalas 15min.lt.

Naujasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis abejoja ministerijos perkėlimo į Kauną tikslingumu. Tam, kad išsiaiškintų ministerijos iškėlimo pagrįstumą ir tikslingumu, A. Palionis sukūrė darbo grupę, kuri iki rugsėjo 6 dienos turi įvertinti perkėlimo pagrįstumą ir tikslingumą.

Tuo metu rugsėjo 10 dieną numatoma pasirašyti patalpų nuomos sutartį su konkurso laimėtoja SBA koncerno įmone „Bei Capital“.

Premjeras Saulius Skvernelis ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis trečiadienį teigė, kad Žemės ūkio ministerija bus iškelta į Kauną, nepaisant A. Palionio sukurtos darbo grupės.

Ministerijos perkraustymu yra suabejojęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.