Lietuvoje

2019.08.29 12:26

Teisingumo ministras apie Vijūnėlės „dvaro“ bylą: politikams negalima kištis į teisminius procesus

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad teisinėje valstybėje galioja teisės viršenybės principas, todėl politikams nereikėtų kištis į teisminius procesus. Taip jis sureagavo į Druskininkų administracijos kreipimąsi dėl vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ nugriovimo bylos.

„Teisinėje valstybėje galioja teisės viršenybės principas. Juo labiau politikams negalima kištis į teisminius procesus“, – pabrėžia teisingumo ministras E. Jankevičius.

Susitikęs su Druskininkų savivaldybės administracijos atstovais, ministras pažymėjo, kad visi asmenys yra lygūs prieš įstatymą ir savo teisių gynybai turi ieškoti ne politinio užnugario, o rinktis teisinį, įstatymų nustatytą kelią.

„Civilinio proceso kodeksas numato taikaus susitarimo galimybę bet kurioje proceso stadijoje, taip pat ir vykdymo procese. Tačiau Teisingumo ministerija neturi kompetencijų spręsti šio klausimo“, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius.

Pagal galiojantį teisinį reguliavimą, taikos sutartį gali sudaryti tik bylos šalys, o galutinį sprendimą dėl taikos sutarties patvirtinimo priima teismas, įvertinęs, ar ji neprieštarauja viešajam interesui.

ELTA primena, kad Lietuvos apeliacinis teismas jau prieš dvejus metus nusprendė, kad Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, nes buvo pažeisti statybas kurorto zonose Lietuvoje reglamentuojantys įstatymai. Po teismo sprendimo pastato savininkas teigė, kad paklus teismo sprendimui. Galiausiai šiemet liepą „dvaro“ buvo pradėtas ardyti, tačiau dėl vėlavimo atlikti griovimo darbus savininkui jau buvo pradėjusios kauptis baudos.

Tuo metu Druskininkų savivaldybės taryba liepos mėnesio pabaigoje nusprendė kreiptis į Vyriausybę dėl vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ nuosavybės perėmimo, pritaikant pastatą visuomenės poreikių gerinimui. Rugpjūčio 14 dieną Druskininkų valdžios atstovai susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir įteikė kurorto gyventojų parašus, kuriais prašoma politikų leisti įrengti vadinamajame Druskininkų Vijūnėlės „dvare“ M. K. Čiurlionio menų mokyklą.