Lietuvoje

2019.08.29 12:34

Tragedija virsta į detektyvą: kuri Klaipėdos ligoninė nepastebėjo lūžusios vyro kaukolės ir išleido namo?

papildyta Zubricko advokato komentaru; atnaujinta 13.17
Laura Adomavičienė, LRT.lt2019.08.29 12:34

Ažiotažą socialiniuose tinkluose sukėlusi vilniečio Tomo Zubricko istorija virsta į painų detektyvą. Vyras apskundė Klaipėdos universitetinę ligoninę, kad ši pacientą su lūžiais kaukolėje paleido namo gydytis ambulatoriškai. Šiandien aiškėja, kad ligoninėje tokio paciento nė nebuvo.  

Liepos 19 dieną po žiaurių muštynių Palangoje vilnietis T. Zubrickas greitosios pagalbos automobiliu buvo nugabentas į vieną Klaipėdos ligoninių. Ten padarius rentgeno nuotrauką ligoninės gydytojas, kurio pavardės vilnietis nepamena, nustatė, kad vyrui tėra lūžusi nosis.

„Gydytojas nusprendė jog man kreiva nosimi gyventi nepatiks ėmėsi veiksmų ir savo mikliomis rankomis be narkozės ar nuskausminamųjų vaistų sustatė viską į vietas ir dar pridūrė, kad nieko čia baisaus, nosis tiesi, nereikės net plastinės operacijos“, – asmeninėje feisbuko paskyroje rašo T. Zubrickas.

Tik sugrįžus į Vilnių paaiškėjo, kad situacija yra kur kas rimtesnė. Liepos 23 d. vakare blogai pasijutęs vyras kreipėsi į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę Lazdynuose, kur jam buvo diagnozuoti daugybiniai lūžiai galvos srityje. Tiesa, kol buvo nustatyta diagnozė, praėjo 9 valandos, daugiausia ieškant gydytojų ir lūkuriuojant ligoninės koridoriuose.

„Padaromas tomografas. Grįžtu atgal pas gydytoją. Jis pažiūri ir tada sako: nu ką, radom bėdą. Kaukolė sulūžusi. Kakta poroje vietų sulūžusi, skeveldra užspaudė nervą, taip pat nosis sutrupėjusi ir tarp akių truputį sulūžę“, – rašo T. Zubrickas.

Vyras iš šios ligoninės išsiųstas į Vilniaus Žalgirio kliniką operacijai.

„Sužinau galutinį verdiktą, kas man bus daroma. Pjaunamas skalpas nuo ausies iki ausies, dedamos titaninės plokštelės, remontuojama nosis. Esu truputėlį sumišęs, nes kiek pamenu, aš jau gydausi ambulatoriškai, o ir plastinės operacijos man nereikės... Atsigulu į ligoninę, penktadienį man daroma operacija trunka 7 valandas. Viskas praėjo tvarkingai be komplikacijų“, – rašo vilnietis.

Dėl prasidėjusio tyrimo iš Žalgirio klinikų visa T. Zubricko ligos istorija atiduota policijos pareigūnams.

Detektyvas: kurioje ligoninėje slepiasi rentgeno nuotrauka

Po atliktos operacijos vyras nusprendė netylėti, istoriją paviešino, o dėl Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jam nesuteikto tinkamo gydymo ketina kreiptis į teismą. Bent taip T. Zubrickas rašė asmeninėje feisbuko paskyroje. Tačiau pradėjus gilintis į situaciją, aiškėja, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje tokio paciento minėtomis dienomis nebuvo.

„Jis buvo nugabentas į kitą ligoninę. Klaipėdoje yra daugiau ligoninių. Mes vakar visą dieną dirbome, bet tokio paciento kaip p. Zubrickas neradome. Ir tarp nežinomų ieškojome, ir tarp girtų ieškojome, ir tarp pabėgusių ieškojome, tokio paciento nebuvo. Jis buvo kitoje ligoninėje. Klaipėdos mieste yra trys ligoninės“, – tikino Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai Eugenijus Zalagėnas.

Pats T. Zubrickas šiandien taip pat jau nebėra tikras, iš kurios ligoninės jis buvo neatsakingai paleistas su daugybiniais kaukolės lūžiais. Greitosios medicininės pagalbos komanda vyrą iš muštynių vietos Palangoje išvežė be sąmonės į priimamąjį. Mintis, kad gydymą teikė Klaipėdos universitetinė ligoninė, jam kilo po to, kai grįžęs iš ligoninės po operacijos rado Klaipėdos apskrities policijos komisariato siųstą laišką, kad po muštynių nepavykus susisiekti su T. Zubricku, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Šiame laiške buvo paminėta, kad policijoje buvo įregistruotas pranešimas, gautas iš Klaipėdos universitetinės ligoninės.

„Dabar jau nebeaišku, kuri ligoninė ir kuriai reikia siųsti ieškinį. Čia labai paini istorija. Ieškinys dėl teismo buvo paruoštas Klaipėdos universitetinei ligoninei, bet aiškėja, kad jie neturi dokumentų. Teismo medicinos ekspertai ieško rentgeno nuotraukos, jos pasirodo, ten nėra. Aš dokumentų negaliu atiduoti teismo ekspertizės tyrėjai, ji negali atiduoti prokurorui, prokuroras – teismui, o teismas negali skirti jokių kardomųjų priemonių, nes kol kas įtariamajam inkriminuojamas viešosios tvarkos pažeidimas. Dabar atrodo, kad buvau ne Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Kur aš buvau – aš ne klaipėdietis, pasakyti negaliu. Mane ten atvežė į priimamąjį be sąmonės. O paryčiais aš išsikviečiau taksi ir išvažiavau“, – pasakojo T. Zubrickas.

Dėl muštynių Palangoje T. Zubrickui buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai, vienas Klaipėdoje, kitas Palangoje. Klaipėdoje ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Palangos pareigūnai tiria baudžiamąją bylą dėl padarytų sužalojimų. Civilinis ieškinys ligoninei bus teikiamas atskirai.

„Konkrečiai aš priekaištų turiu ligoninei, kuri mane paleido su sulaužyta kaukole. O daugiau – tam, kas sulaužė tą kaukolę. Dėl ligoninės sieksime, kad atsirastų atsakingi asmenys, kurie tai padarė, kodėl tai padarė, pasiaiškinimų ir atsiprašymų. Ir tada žiūrėsime dėl materialinės atsakomybės, kokio dydžio ieškinį teikti. Kol kas tariamės su advokatais. Aš nesiekiu kažkokių pinigų, bet dažniausiai, jeigu pinigų neprašai, visi taip ir „nuleidžia“, kad čia nieko baisaus. Todėl prašysiu gana didelės sumos ir bandysime ieškoti tiesos“, – tikino T. Zubrickas.

Ligoninė pradės vidinį tyrimą

Paskambinus Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriui nurodytu telefonu, atsiliepusi darbuotoja patikino, kad situaciją gali komentuoti direktoriaus pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas.

Pastarasis LRT.lt patvirtino, kad iš muštynių vietos Palangoje T. Zubrickas buvo atgabentas į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

„Rentgeno nuotrauka yra sistemoje, bet visi dokumentai ir nuotraukų diskeliai yra išvežti į policiją“, – sakė Z. Juzumas.

Paklaustas, kaip gydytojas galėjo nepastebėti daugybinių lūžių galvos srityje, direktoriaus pavaduotojas paaiškino, kad pacientui visos galvos rentgeno nuotraukos niekas nedarė.

„Jis buvo siųstas dėl nosies lūžio. O toliau buvo jam patarta kreiptis į neurochirurgus. Ar jis kreipėsi – aš nežinau. Jam buvo suteikta pagalba dėl nosies lūžio, kadangi jis ir buvo atvežtas dėl to. Kodėl nebuvo gilinamasi daugiau – neturiu atsakymų ir negaliu komentuoti, nes ne aš priėmiau ligonį. Kitas dalykas, aš neturiu kaip pasižiūrėti dokumentacijoje. Reikia pakelti kortelę. Gal buvo plačiau žiūrėta – aš nežinau. Mūsų ligoninėje yra galimybė padaryti kompiuterinę tomografiją, bet tai daro neurochirurgai. Jam buvo patarta kreiptis į juos“, – komentavo Z. Juzumas.

Direktoriaus pavaduotojas tikino, kad dėl skandalingos situacijos ligoninė savo ruožtu pradės vidinį tyrimą.

T. Zubricko advokatas: ieškinys gali būti teikiamas ligoninei

T. Zubricko advokatas Gintaras Černiauskas patvirtino, kad ligoninės pavadinimas buvo pateiktas klaidingas dėl to, kad policijos pažymoje buvo įrašyta Klaipėdos Universitetinė ligoninė. Tuo tarpu, T. Zubrickas iš tiesų buvo nugabentas į Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Duomenų iš pastarosios ligoninės T. Zubricko advokatas tikina dar negavęs.

„Kol kas tikslesnės informacijos neturime, kaip jis ten buvo priimtas, kaip užregistruotas ir kaip aptarnautas. Turime tik mūsų kliento versiją. Pirmiausia lauksime duomenų, kaip jis buvo priimtas, kaip įvertinta jo sveikatos būklė, kas buvo nustatyta ir kodėl jis buvo išleistas. Ir po to mes rašysime pretenziją ir aiškinsimės, ar viskas buvo atlikta kaip priklauso, ar vis dėlto buvo tam tikros paciento priėmimo ir sveikatos būklės įvertinimo taisyklės išpildytos, jeigu ne – tada teiksime ieškinį“, – sakė G. Černiauskas.

Advokato teigimu, ieškinys, jei toks bus, jis bus keliamas ne T. Zubricką priėmusiam gydytojui, o pačiai ligoninei.

„Konkretus asmuo tokiu atveju traukiamas trečiuoju asmeniu, kuris faktiškai nesilaikė tam tikrų nurodytų taisyklių. Už taisyklių nustatymą ir jų laikymąsi atsakinga ligoninės vadovybė. Jeigu ligoninei bus priteista kažkokia turtinė ar neturtinė žala, jie greičiausiai gali pareikalauti to asmens atlyginti padarytą žalą pačiai ligoninei“, – komentavo G. Černiauskas.