Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.29 08:37

Auštrevičius apie eurokomisaro postą: šį kartą Lietuva rankose laiko nestipriausias kortas portfelių dalybose

Europarlamentaras Petras Auštrevčius mano, kad Lietuvos portfelis Europos Komisijoje priklausys ne tik nuo kandidato kompetencijų, bet ir nuo valstybės įdirbio bei nuo susiklosčiusios situacijos.

„Lemia, matyt, daug veiksnių – ir paties kandidato kompetencijos, jo darbo patirtis yra ne paskutinė sudedamoji, ir valstybės atliktas darbas. Mano manymu, valdančioji koalicija Lietuvoje buvo užimta kitais darbais, buvo daugybė ginčų ir apskritai mes vėlavome pateikti kandidatūrą, o tai reiškia, kad buvome neapsisprendę. Nemanau, kad šį kartą Lietuva savo rankose laiko stipriausias kortas portfelių dalybose. Dar vienas faktorius, kaip susiklosto bendras žaidimas. Kartais atrodo, kad tam tikri palankūs atsitiktinumai lemia (portfelį – LRT.lt)“, – sako P. Auštrevičius.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius trečiadienį po susitikimo Briuselyje su būsimąja Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen teigė dar negalintis pasakyti, kokią sritį teks kuruoti.

Jis sako, kad ir nuo jo pasiruošimo klausymams priklausys, ar Europos Parlamentas pritars jo kandidatūrai į eurokomisarus. V. Sinkevičiaus teigimu, Lietuva savo portfelį Europos Komisijoje turėtų sužinoti po poros savaičių, tuomet jis, kaip ministras, ketina imti nemokamų atostogų.

Jeigu Europos Parlamentas kandidatūrai pritars, jis taps jauniausiu eurokomisaru istorijoje. V. Sinkevičiui dabar yra 28-eri.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi