Lietuvoje

2019.08.28 21:50

Patvirtino viešą mokytojų paslaptį – vasarą vyksta padirbėti į užsienį

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.28 21:50

Vis dar tęsiasi derybos tarp Švietimo ministerijos ir pedagogų. Pernai streikavusi švietimo profsąjunga nori, kad jų valandinis įkainis būtų didinamas sparčiau. Švietimo, mokslo ir sporto ministras sako, kad tokia pozicija atrodo racionali, tačiau dėl to dar turėtų apsispręsti Vyriausybė ir Seimas.

Švietimo ministerijoje šią savaitę jau antrąkart pernai streikavusios profsąjungos mokytojai rinkosi tartis dėl geresnių darbo sąlygų ir didesnio užmokesčio. Viena jų – Kalvarijos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alma Ulevičienė dirba jau 30 metų. Moteris sako, kad yra viena tų laimingųjų – dirba visu etatu ir gauna 900 eurų į rankas.

„Ne paslaptis, kad yra kolegų, kurie iš tiesų vasarą išvažiuoja padirbėti į Vokietiją visus buitinius darbus tam, kad galėtų paskui visus metus gyventi komfortabiliai“, – sako A. Ulevičienė.

Konkrečių susitarimų kol kas nepasiekta. Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis Andrius Navickas norėtų, kad valandinis įkainis didėtų sparčiau nei savaitės pradžioje siūlė ministerija – nuo sausio 5 procentais, o nuo kito rugsėjo – 10.

„Nuo sausio galėtų būti 5, o nuo rugsėjo – 10, jeigu išsitęs tas kelių metų laikotarpy, jie bijo, kad santykinis dydis gali nelabai kisti, nes vidutinis šalies darbo užmokestis irgi auga. Mes manome, kad tas turėtų būti sprendimas šiek tiek spartesnis“, – aiškina A. Navickas.

„Tai bendra pozicija, nebūtinai iš karto 10, bet, na, 5 ir rugsėjo mėnesį galėtume grįžti prie to dešimties punktų, bet dėl to turi būti dar derybos ir Vyriausybėje, ir Seime, bet tokia pozicija atrodo gana racionali“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministras.

Dabar valandinis mokytojo darbo įkainis priklausomai nuo jo kategorijos – 5–6 eurai. Nuo šio rugsėjo papildomai pedagogų atlyginimams skiriama 14 milijonų eurų, didesnės lėšos numatytos ir nuo kitų metų.

Plačiau – reportaže nuo 20.50 min.

Panorama. Virginijus Sinkevičius su Ursula von der Leyen aptarė eurokomisaro prioritetus: viršuje – klimato kaita ir skaitmenizacija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.