Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.28 20:04

Sinkevičius susitiko su EK pirmininke: portfelis gali paaiškėti rugsėjį

Lietuvos kandidatas į eurokomisarus, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius trečiadienį Briuselyje susitiko su būsimąja Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen. Anot jo, pirmininkė tikisi turėti sprendimą dėl eurokomisaro posto rugsėjo antrąją savaitę.

„Pirmininkė tikisi turėti sprendimą rugsėjo antrąją savaitę. Kada tiksliai, jai dar yra sudėtinga pasakyti, nes formalūs susitikimai vis dar tebevyksta“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Sinkevičius.

V. Sinkevičiaus teigimu, susitikimo metu buvo kalbėta apie du pagrindinius prioritetus – klimatą ir skaitmenizaciją. Be to, anot jo, aptarti ir kiti darbai, kuriuos bus privalu įgyvendinti per pirmąsias 100 dienų.

„Pirmininkė įvardino, kad yra du prioritetai – tai skatmeninė ekonomika ir klimato kaita. Kaip ji matys, kur aš būsiu naudingiausias, sužinosim antrąją rugsėjo savaitę“, – sako ministras.

Kadenciją baigiančioje Komisijoje dirba už sveikatą ir maisto saugą atsakingas komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

„Aš manau, kad negausiu už sveikatą atsakingo portfelio, nes čia mano žinios tikrai nėra pakankamai didelės. Tiesą sakant, net nebuvo kalbos apie dabartinio eurokomisaro V. P. Andriukaičio portfelį“, – teigia jis.

Vidurio ir rytų Europos šalys, negavusios nė vieno svarbiausio bendrijos posto, tikisi įtakingo bent jau eurokomisaro portfelio. Tačiau į V. Sinkevičiaus norimas sritis pretenduoja ir daugiau kandidatų. Dauguma jų – iš dabartinės Europos Komisijos.

„Su ekonomika, finansais susijusio portfelio norėtų ir Latvijos siūlomas kandidatas, dabar už eurą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombrovskis. Įtakingų postų tikisi ir kiti septyni planuojantys likti kandidatai, tarp kurių – Fransas Timermansas ir Magrėdė Vestėja, pretendavę ir į Europos Komisijos pirmininko postą“, – tikina V. Sinkečius.

19 iš 27 komisijos narių bus nauji. Dauguma jų, kaip ir Lietuvos siūlomas kandidatas, turi ministro darbo patirties. Tiesa, valstybių narių siūlomi kandidatai dar gali keistis, jei to paprašys pati pirmininkė, ar jiems nepritars Europos parlamentas. Jauniausiu Komisijos nariu pretenduojantis tapti V. Sinkevičius neatmeta, kad ims neapmokamų atostogų, ruošiantis klausymams parlamente.

LRT.lt primena, kad su būsimąja EK vadove V. Sinkevičius buvo susitikęs ir prieš kelias savaites.

Seimas praėjusį ketvirtadienį pritarė V. Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisijos narius. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovo kandidatūrai jau pritarė Vyriausybė ir prezidentas Gitanas Nausėda.

28-erių V. Sinkevičius ministro pareigas eina nuo 2017 metų.

Nauja Europos Komisija formuojama po gegužę vykusių Europos Parlamento rinkimų, ji pradės darbą lapkritį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi