Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.28 19:00

Rudens orų prognozė: galime sulaukti rekordiškai šiltos rugsėjo 1-osios

Į šalį atkeliavusi karštų orų banga dar gerokai džiugins. LRT TELEVIZIJAI meteorologė Viktorija Lieguvienė sako, kad galime sulaukti ir rekordiškai šiltos rugsėjo 1-osios.

„Rugpjūtis visada būna šiltesnis nei liepos pradžia, kai reikia viskam įsibėgėti, šyla Baltijos jūros vanduo, taip pat šiltesnės naktys prie jūros. Absoliučių dienos rekordų dar nėra sumušta. Jis būtų sumuštas, jeigu šiluma pasiektų 31–31,5 laipsnių karščio“, – sako meteorologė.

Kuršių mariose vanduo įšilęs iki 23 laipsnių, Baltijos jūros – nesiekia nė 20 laipsnių šilumos. Tiesa, oro temperatūra po truputį vės, nors savaitgalis dar bus šiltas. Sekmadienį termometro stulpeliai šoktels iki 26 laipsnių, kai kur ir iki 28 laipsnių šilumos.

Kol kas prognozuojama, kad rugsėjo 1-oji bus karšta – daugelyje miestų temperatūra kils virš 30 laipsnių karščio. Įdomu tai, kad prieš kelerius metus mokslo metų pradžia taip pat sumušė šilumos rekordus. Yra galimybė, kad šiemet bus pasiektas naujas.

Rugsėjo 1-osios naktį vyraus 10–15 laipsnių šiluma. Pavyzdžiui, 1966 metais rugpjūčio pabaigoje naktį Varėnoje temperatūra nukrito iki 2,9 laipsnių šalčio.

Rugsėjo pradžioje karščių jau nebesulauksime, bet orai ir toliau vyraus vasariškai šilti. Laikysis virš 20 laipsnių šilumos. Rugsėjo 2 dieną, pirmadienį, šiek tiek palis Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Plačiau žiūrėkite nuo 1 val. 13 min.

„Laba diena, Lietuva“. Ir tada atėjo Borisas Johnsonas: po 400 metų įšaldomas JK parlamentas, į krizę įtraukta ir karalienė
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi