Lietuvoje

2019.08.28 17:08

Pedagogai nori, kad būtų sparčiau didinamas valandinis įkainis

Sigita Zumerytė, ELTA2019.08.28 17:08

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje trečiadienį toliau vyko diskusijos dėl etatinio pedagogų darbo apmokėjimo. Sutarimų kol kas nepasiekta. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sako, kad pedagogai norėtų, kad valandinis įkainis didėtų sparčiau nei siūlo ministerija.

„Dėl valandinio įkainio praėjusį posėdį gavome siūlymą 5 proc. nuo kitų metų sausio ir 5 proc. nuo rugsėjo kelti. Mokytojai tą siūlymą svarstė per tas kelias dienas. Ir visgi norėtų, kad didinimo tempai būtų šiek tiek spartesni, nuo sausio galėtų būti 5 proc., bet nuo rugsėjo – 10 proc., nes jeigu išsitęs tas per kelerius metus, jie bijo, kad santykinis dydis gali nelabai kisti, nes vidutinis šalies darbo užmokestis irgi auga“, – po susitikimo sakė A. Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras sako, kad ministerija kol kas laikosi savo siūlymo, kuriam dar turėtų pritarti Vyriausybė. Tačiau neatmeta galimybės derėtis toliau.

„Mūsų bendra pozicija yra, kad kitais metais reikia pradėti didinti, jeigu tik bus įmanoma, 5 procentais, nebūtinai iš karto 10 proc. O rugsėjo mėnesį galėtume grįžti prie to 10 punktų, bet dėl to dar turi būti derybos ir Vyriausybėje, ir Seime. Bet tokia pozicija atrodo racionali, paskaičiuota ir motyvuota“, – sakė A. Monkevičius.

Šiuo metu valandinis įkainis, priklausomai nuo mokytojo kategorijos, svyruoja tarp 5–6 eurų.

Pasak A. Navicko, susitikime pedagogai iš ministerijos gavo naujų siūlymų dėl etato struktūros.

„Mes sakome, kad apmokėjimo sistema neatitinka realaus darbo mokykloje. Tai gavome naują siūlymą dėl suminės darbo apskaitos režimo taikymo mokykloje, kuris galbūt būtų logiškesnis. Nes, kaip ir minėjome, praktiškai visus darbus mokytojas atlieka tuo metu, kai mokiniai yra mokykloje. Mes niekaip nesuprasdavome, kodėl darbdaviai reikalauja ateiti pabūti mokykloje, jeigu tu atlikai visas veiklas, kurios patenka į tavo etato struktūrą ir dydį. Tai tą irgi svarstysime“, – sakė A. Navickas.

Jo teigimu, su ministru beveik yra sutarta, kad kiekvieną penktadienį kartu būtų važiuojama į tas mokyklas, kurios taikys suminę darbo laiko apskaitą ir stebima, kaip joms sekasi.

A. Navicko teigimu, su ministerija derybos kol kas vyksta žymiai produktyviau, nei anksčiau, pateikiami konkretūs siūlymai.

„Su konkrečiais siūlymais išspręsti problemą, o ne ją slėpti, anksčiau pedagogų problemos apskritai buvo neigiamos“, – sakė A. Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius sako, kad ministerija ketina pasirašyti dvi kolektyvines šakos sutartis su dviem profesinėmis sąjungomis. Derybos su kita – Švietimo ir mokslo darbuotojų profesine sąjunga numatytos ketvirtadienį. Su pastarąja sutartį ketinama atnaujinti.

Jei visi reikalavimai sutaptų, A. Navickas sako neprieštarautų, kad tarp ministerijos ir visų profesinių sąjungų būtų pasirašoma viena šakinė kolektyvinė sutartis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.