Lietuvoje

2019.08.28 15:54

EP žaliųjų lyderė: Sinkevičius nėra Europos žaliųjų narys

ELTA2019.08.28 15:54

Europos žaliųjų nuogąstavimų dėl ES klimato politikos nenuramins Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nario Virginijaus Sinkevičius kandidatūra į eurokomisarus, kadangi pats V. Sinkevičius nepriklauso Europos žaliesiems, teigia Europos Parlamento (EP) žaliųjų lyderė Ska Keller.

LVŽS Europos Parlamente priklauso Žaliųjų frakcijai/Europos laisvajam aljansui, tačiau „valstiečių“ partija nėra Europos žaliųjų partijos dalis.
Net jei V. Sinkevičius taptų Europos Komisijos (EK) nariu, to nepakaks numalšinti Žaliųjų kritikos būsimajai EK pirmininkei Ursulai von der Leyen, esą jai trūksta konkrečių siūlymų, kaip kovoti su klimato kaita, tvirtino S. Keller. Žaliųjų EP nariai būtent dėl to prieštaravo U. von der Leyen skyrimui EK pirmininke.

„Tai nepatenkina mūsų reikalavimų. Nepažįstu (V. Sinkevičiaus. – ELTA) asmeniškai, tikiuosi, kad susitiksime rugsėjį. Puiku, kad jis ten bus, iš tikrųjų. Bet jis nėra Europos žaliųjų narys“, – apie V. Sinkevičiaus kandidatūrą „Politico“ sakė S. Keller.

Pasak S. Keller, Žalieji po dviejų savaičių rinksis Europos Parlamente, kur patvirtins savo pozicijas prieš EP vyksiančius eurokomisarų klausymus. Europos Parlamentas turės patvirtinti visą naujos sudėties Europos Komisiją.

Žaliųjų pažiūrų partijos sudaro Liuksemburgo, Suomijos ir Švedijos vyriausybes, tačiau net ir šių šalių nominuoti eurokomisarai nėra žaliųjų partijų nariai.

„Eurokomisarų lygmeniu negalime padaryti labai daug“, – teigė S. Keller.

Vis dėlto, tikino ji, Europos žalieji ir toliau iš U. von der Leyen Komisijos reikalaus didesnių klimato kaitos prevencijos tikslų, griežtų kovos su klimato kaita priemonių ir Bendrijos žemės ūkio politikos reformų.

„Mes labai aiškiai pasakėme – mūsų palaikymas gali būti tik turiniui, žemės ūkio ir klimato klausimų srityse“, – sakė S. Keller.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt