Lietuvoje

2019.08.28 15:13

Vilniuje per Honkongo mitingą konfliktą sukėlusiems kinams skirtos 15 eurų baudos

Jonas Kisielius, BNS2019.08.28 15:13

Vilniuje praėjusią savaitę per mitingą Honkongui palaikyti konfliktą sukėlusiems dviem Kinijos piliečiams skirtos 15 eurų baudos.

Tai pusė minimalios baudos.

Kaip trečiadienį BNS informavo sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja, dviem Kinijos piliečiams surašyti protokolai dėl viešosios tvarkos trikdymo.

Po įvykio į policijos įstaigą buvo pristatyti keli asmenys, kurie turėjo pretenzijų. Vienas iš pareiškėjų yra Kinijos pilietis, kita – lietuvė.

Dėl incidento į pareigūnus kreipėsi Užsienio reikalų ministerija, klausdama ar įvykyje dalyvavo Kinijos ambasados darbuotojai.

Policija duomenų, kad įvykyje dalyvavę kinai būtų ambasados darbuotojai neturi.

Keli šimtai žmonių praėjusios savaitės penktadienio popietę demonstracijoje Vilniuje išreiškė paramą Honkongo aktyvistams, kurie minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį savo šalyje susikibo į gyvą grandinę protestuoti prieš centrinės Kinijos valdžios kišimąsi.

Mitingą centrinėje Vilniaus aikštėje Pekino rėmėjai su Kinijos vėliavomis iš pradžių stebėjo aikštės prieigose, tačiau pradėjus skirstytis demonstracijos dalyviams jie įsimaišė tarp protesto iniciatorių.

Įsiplieskus ginčams, tarp Honkongo ir Kinijos rėmėjų kilo susistumdymas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.