Lietuvoje

2019.08.28 14:50

Skvernelis teigia naujos partijos nekuriantis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.08.28 14:50

Premjeras Saulius Skvernelis teigė nekuriantis politinės partijos ir net neketinantis artimiausiu metu stoti į kokią nors partiją. Klausimai po to kilo, kai portalas LRT.lt paviešino, jog Registrų centre rezervuotas politinės partijos pavadinimas „Tėvynės labui“.

Su tokiu šūkiu ministras pirmininkas dalyvavo gegužę vykusiuose prezidento rinkimuose. Politikos užkulisiuose jau kurį laiką kalbama, kad premjeras gali nutolti nuo „valstiečių“ ir kurti savo judėjimą.

Tačiau kol kas S. Skvernelis tikino partijos nekuriantis. Taip pat neketina jungtis prie jau egzistuojančių partijų.

„Aš nekuriu partijos ir neketinu. <...> Matyt, tai yra noras apsaugoti vardą, kuris buvo prasmingas, surinko beveik 300 tūkst. balsų, bet jokios politinės partijos aš nekeliu. Neplanuoju tapti jokios partijos nariu“, – sakė S. Skvernelis.

Politinės partijos pavadinimas į Registrų centro duomenų bazę, kaip nurodoma, laikinai įtraukas iki 2019 m. gruodžio 6 d. LRT.lt šaltinių teigimu, šį politinės partijos pavadinimą galėjo registruoti S. Skvernelio artimiausi politiniai bendražygiai, dirbę su juo ir jam padėję prezidento rinkimų kampanijos metu. Tiesa, anot šaltinių, šiuo metu S. Skvernelio bendražygių gretose verda diskusijos, ar tikrai verta kurti naują partiją. Be to, dabartinio premjero bendražygiai ima abejoti, ar naujos politinės jėgos nori pats S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt