Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.25 11:01

Dailiojo čiuožimo legenda J. Pliuščenka pasitraukė iš Europos čempionato

15min.lt 2013.01.25 11:01

Dailiojo čiuožimo žvaigždei Jevgenijui Pliuščenkai Europos čempionatas baigėsi. Po trumposios programos rusas paskelbė, kad traukiasi iš pirmenybių.  

Dailiojo čiuožimo žvaigždei Jevgenijui Pliuščenkai Europos čempionatas baigėsi. Po trumposios programos rusas paskelbė, kad traukiasi iš pirmenybių.

30-metis J.Pliuščenka neišsivaduoja iš traumų gniaužtų. Legendinis ledo meistras po triumfo Rusijos nacionaliniame čempionate nepajėgė prilygti konkurentams Zagrebe, kur šiuo metu varžosi geriausi Europos dailiojo čiuožimo atletai.

Rusui prastai sekėsi atlikti trumpąją programą – J.Pliuščenka krito ir surinkęs 74,82 balo užėmė tik šeštąją poziciją. „Nežinau, kas man nutiko. Atrodė, kad esu pasiruošęs, tačiau neatsilaikiau...“, – iškart po pasirodymo kalbėjo didžiausia čempionato žvaigždė.

Netrukus jis paskelbė, kad laisvosios programos neatliks ir Europos čempionato nepajėgs užbaigti.

„Jevgenijus negali kovoti su konkurentais ir su savo skausmu“, – pareiškė čiuožėjo treneris Aleksejus Miščinas.

J.Pliuščenko pasitraukimo priežastis – nugaros skausmai. Juos dailiojo čiuožimo įžymybė jaučia ne vienerius metus. Jautė skausmus ir praėjusiame Europos čempionate (J.Pliuščenka tapo čempionu – 15min.past.), tačiau iškart po varžybų gulėsi ant operacinio stalo.

Po reabilitacijos ir dviejų operacijų (J.Pliuščenkai buvo atliktos nugaros ir kelio operacijos), Rusijos sportininkas pareiškė, kad sieks olimpinio kelialapio ir dalyvaus Rusijos pirmenybėse, Europos ir pasaulio čempionatuose. Būtent pasaulio čempionate bus dalijami kelialapiai į olimpines žaidynes, kurios kitų metų vasarį vyks Sočyje.

„Man reikėjo varžybų, todėl tai, kad pasirodžiau Europos čempionate man yra labai svarbu. Dabar privalau atsigauti ir pasiruošti planetos pirmenybėms“, – tikino J.Pliuščenka.

„Man reikia stebuklo, kad būčiau stiprus Europos čempionate. Kad galėčiau pralenkti varžovus, turiu pasveikti. Pats svarbiausias dalykas yra sveikata. Jeigu ji leis tęsti karjerą, patikėkite, aš dar čia būsiu ilgai“, – dar prieš Europos čempionatą atviravo J.Pliuščenka.

Rusas tris kartus tirumfavo pasaulio čempionatuose, tapo trijų olimpinių žaidynių prizininku.

2002 metų Solt Leik Sičio olimpinėse žaidynėse J.Pliuščenka iškovojo sidabro medalį, 2006 metais tapo čempionu įveikęs Stephane‘ą Lambielį, o 2010 metais Vankuveryje pelnė tik sidabro medalį, nusileidęs amerikiečiui Evanui Lysačekui.

Europos dailiojo čiuožimo čempionate varžėsi ir lietuvis Saulius Ambrulevičius. Ketvirtadienį lietuvis trumpojoje programoje surinko 43,85 balo ir, aplenkęs varžovus iš Turkijos bei Italijos, liko tik 28-as tarp 30-ties dalyvių.

Tai aukščiausioji ketvirtąjį kartą Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse dalyvaujančio S. Ambrulevičiaus vieta. 2010 ir 2011 metais Lietuvos čiuožėjas Senojo žemyno pirmenybėse buvo 34-as, o 2009-aisiais jis užėmė 37-ą vietą.

Po trumposios programos vyrų varžybų lyderiu tapo praėjusių pirmenybių bronzos medalininkas prancūzas Florentas Amodio (89,82 balo), lenkiantis ispaną Javierą Fernandezą (88,80 b.) ir 2007 bei 2009 metų Europos čempioną prancūzą Brianą Joubertą (83,93 b.).

Ketvirtadienio vakarą pirmieji medalius išsidalijo porų kategorijos čiuožėjai. Auksas atiteko rusams Tatjanai Volosožar ir Maksimui Trankovui, sidabras vokiečiams Alionai Savčenko ir Robinui Szolkowy, bronza italams Stefaniai Berton ir Ondrejui Hotarekui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi