Lietuvoje

2019.08.28 13:14

Užfiksuotas šunį mušantis šeimininkas į praeivio pastabas atsakė keiksmų tirada

papildyta policijos komentaru, atnaujinta 14.04
LRT.lt2019.08.28 13:14

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas savo šunį mušantis šeimininkas. Įraše girdisi, kaip vyrui užsimojus pavadėliu šuo cypia ir bando išvengti smūgių.

Paklausus, ar „šitaip galima šunį mušti“, vyriškis atsako keiksmų tirada, o vėliau priduria, kad tai jo šuo, todėl ir daro, ką nori.

„Kas tau yra“, – į praeivio pastabą su riebiu keiksmažodžiu sureagavo šunį už pavadėlio nusivedęs vyras.

„Čia mano šuo, ką noriu, tą ir darau. Matai?“, – nueidamas kiemu pasakė šuns šeimininkas, įvykį užfiksavusiam vyrui dar spėjęs parodyti ir vidurinį pirštą.

„Labai gailiuosi, kad mano vaikas buvo šalia manęs ir matė smurtą prieš šunį. O gal tai toks šunų dresavimo būdas minutę plakti diržu, gal taip turi būti?“ – klausia vaizdo įrašą užfiksavęs vyriškis.

Vaizdo įvykį aptarinėjantys socialinių tinklų vartotojai teigia, kad incidentas užfiksuotas Klaipėdoje.

Po incidentų prieš gyvūnus sugriežtinti įstatymai

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme numatyta, kad draudžiama žiauriai elgtis su gyvūnais ir juos kankinti, bet kokiomis priemonėmis tiesiogiai ar netiesiogiai propaguoti ir skatinti žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, kurstyti smurtą prieš gyvūnus.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvūnų kankinimą asmenys traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn. Administracinių nusižengimų kodekse už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta bauda nuo 50 iki 1200 eurų.

Baudžiamojo kodekso 310 straipsnis teigia, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Anot Policijos departamento atstovų, vaizdo įraše užfiksuoti vyro veiksmai gali būti vertinami kaip smurtas prieš gyvūną. Pastebėjus tokį atvejį, reikėtų kuo skubiau pranešti policijai, o jei tai įmanoma, nufotografuoti ar nufilmuoti asmenį, rašoma policijos atsakyme

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.