Lietuvoje

2019.08.28 12:31

Juodkrantės sengirėje bus šalinami kenkėjų sužaloti medžiai

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.08.28 12:31

Juodkrantės sengirėje bus šalinami kenkėjų sužaloti medžiai, trečiadienį pranešė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

„Tai yra visiška būtinybė norint apsaugoti sveikus medžius. Bus iškirsta 200-250 medžių – iš viso apie 400 kubinių metrų medienos“, – BNS sakė parko direktorė Aušra Feser.

Atrankiniai sanitariniai kirtimai ir pažeistos medienos išvežimas, siekiant sustabdyti pavojingo medžių liemenų kenkėjo žievėgraužio tipografo plitimą, bus vykdomas nuo ketvirtadienio.

Pranešama, kad šiuos kirtimus vykdys Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, kurio specialistai kelerius metus stebi kenkėjo populiacijos augimą.

„Juodkrantės sengirėje šimtamečiai medynai ir taip yra nusilpę dėl įvairių priežasčių: sausrų, nederlingo dirvožemio, didelių rekreacinių apkrovų, dėl to susidarė ypatingai palankios sąlygos plisti kenkėjams. Masiškai puldami vabalai įveikia ir sveikus medžius“, – pranešime cituojamas urėdijos gamtotvarkos specialistas Linas Žarnauskas.

Žievėgraužis tipografas – pavojingas medžių liemenų kenkėjas, kuris, susidarius jam palankioms klimato sąlygoms, ima sparčiai daugintis.

Sparčiausiai ir gausiausiai žievėgraužis tipografas vystosi karštomis ir sausomis vasaromis, masinio dauginimosi židiniai susidaro atsiradus dideliam kiekiui apsilpusių medžių.

„Žievėgraužio tipografo ir kitų, medžių liemenų pavojingų kenkėjų užpultos šimtametės eglės, net ir pušys, nudžiūsta. Džiūvimo židiniai fiksuojami apie 8,2 hektarų plote“, – teigia miškininkas.

Šalinti kenkėjų pažeistus medžius Juodkrantės sengirėje priimtas liepos pabaigoje kartu su Aplinkos ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinių miškų urėdijos, Valstybinės miškų tarnybos, Gamtos tyrimų centro bei Neringos savivaldybės atstovais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.