Lietuvoje

2015.07.27 17:57

A. Butkevičius apsispręsti dėl V. Vigelio duoda savaitę

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.07.27 17:57

Kultūros viceministras Vytautas Vigelis turi būti atleistas dar šią savaitę, nes ši kandidatūra nebuvo derinta, tvirtina premjeras Algirdas Butkevičius. Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad dėl tolesnio V. Vigelio likimo Kultūros ministerijoje sprendžia delegavusios Darbo partijos taryba. Š. Birutis neatmeta ir politikavimo.

Kultūros viceministras Vytautas Vigelis turi būti atleistas dar šią savaitę, nes ši kandidatūra nebuvo derinta, tvirtina premjeras Algirdas Butkevičius. Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad dėl tolesnio V. Vigelio likimo Kultūros ministerijoje sprendžia delegavusios Darbo partijos taryba. Š. Birutis neatmeta ir politikavimo.

Premjeras Algirdas Butkevičius sakė, pagal koalicijos sutarimą viceministrų kandidatūros turi būti su juo derinamos. Tačiau, skiriant Vytautą Vigelį viceministru, tai nebuvo padaryta.

„Mano nuostata jam yra žinoma, kad jis yra paskirtas neteisėtai“, – teigė A. Butkevičius.

Premjeras taip pat teigė, kad kultūros ministras per šią savaitę turės apsispręsti dėl savo pavaduotojo atleidimo.

„Per šią savaitę jis turės atleisti viceministrą iš pareigų“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

V. Vigelio kandidatūrai į viceministrus vieningai pritarė Darbo partijos taryba birželio pradžioje. Tuo metu partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis sakė, kad V. Vigelio išsilavinimas, tiek darbo patirtis leidžia jam užimti šias pareigas.

„V. Vigelio kandidatūrai taryboje buvo pritarta. Kol kas teisinio pagrindo arba teisinių argumentų, kurie neleistų V. Vigeliui užimti šių pareigų, aš nežinau. Pagal įstatymus viceministrus skiria ministras. Koalicijos sutartyje apie viceministrų skyrimo procedūrą taip pat nieko nekalbama“, – atkreipia dėmesį V. Mazuronis.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigė, kad V. Vigelio likimas bus sprendžiamas partijos viduje.

„Premjeras sakė, kad šį klausimą turime spręsti. Tai apsitarsime, kadangi tai yra ir partijos, partijos tarybos reikalas, todėl aš vienas negaliu priimti sprendimų. Posėdžiauja partijos valdyba tuo klausimu ir būsiu informuotas, kokius sprendimus priėmė partijos valdyba“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Š. Birutis.

Klausiamas, ar nepasikartos buvusio energetikos viceministro Jaroslavo Neverovičiaus likimas, kuomet jis neatleidęs savo viceministrės Renatos Cytackos privalėjo trauktis pats, Š. Birutis tai pavadino „įdomiu precedentu“.

„Kažkodėl skiriant nebuvo jokių nei įspėjimų neskirti ar kažkokių pažymų – visos pažymos tvarkingos, visi, kaip sakoma, kompetenciją rodantys dalykai irgi atitinka, todėl nežinau... Čia jau kiti dalykai“, – stebėjosi Š. Birutis.

Į šią situaciją Š. Birutis, būdamas teisininku, siūlė žiūrėti teisiškai ir neįžvelgė, kad V. Vigelis būtų netinkamas kandidatas eiti kultūros viceministro pareigų.

„Jeigu partija deleguoja ir aš neturiu jokių priežasčių neskirti. Yra nepriekaištingos reputacijos įstatymas, ten labai aiškiai surašyta, kada žmogus laikomas nepriekaištingos reputacijos. Tai ponas Vigelis atitiko tuos visus reikalavimus. Aš neturiu jokio pagrindo abejoti ir kažkaip susigalvoti pats kokių gandų“, – teigė jis.

Kultūros ministras taip pat neatmetė ir politikavimo galimybės.

„Man atrodo, kad iš dalies tai – politikavimas. Ieškoma silpnų vietų. Iš kitos pusės, politika yra politika. Galioja ne tik teisiniai niuansai, bet ir kiti, todėl tikrai žiūrėsime atsakingai“, – LRT RADIJUI teigė Š. Birutis.

Primename, kad premjerui atostogaujant, liepos 2 dieną, darbą Kultūros ministerijoje pradėjo V. Vigelis. Viceministras kuruos regionų ir profesionalaus meno sritis.

Kultūros viceministro postas laisvas liko po to, kai šias pareigas ėjusi Agneta Lobačevskytė buvo paskirta lygių galimybių kontroliere.

V. Vigelio kandidatūra premjerui galimai neįtiko ir dėl jo praeities. Didelio žiniasklaidos dėmesio tuometis Švenčionių rajono meras V. Vigelis sulaukė 2013 metais, kai su Vietos ūkio skyriaus vedėju Juozu Urbanavičiumi ir savivaldybės valdomos UAB „Švenčionių švara“ direktoriumi Kazimieru Džiaukštu ketino skristi į Paryžiuje organizuojamą parodą politikai kelionės metu iš orlaivio buvo išlaipinti Varšuvoje neblaivūs.

Vyrų elgesį svarstė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, tačiau teigė neturintai įgaliojimų ir skandalingosios kelionės nevertino. Etikos sargai tik pasmerkė incidentą, kurio metu V. Vigelis ir du jo kompanionai dėl neblaivumo ir nesolidaus elgesio buvo neįleisti į lėktuvą Varšuvos oro uoste.

V. Vigelis 1983 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete įgijo kultūros ir švietimo darbuotojo liaudies instrumentų orkestro vadovo kvalifikaciją. Baigęs konservatoriją, atvyko į Švenčionių rajoną. 1983 m. – kultūros namų meno vadovas, 1983-1986 m. – Baliulių aštuonmetės mokyklos mokytojas, 1986 m. – Reškutėnų aštuonmetės mokyklos direktoriaus pavaduotojas, 1987-1996 m. – Švenčionėlių kultūros namų, Kultūros centro direktorius. Nuo 1996 m. lapkričio 22 d. – Švenčionių rajono savivaldybės meras, ilgametis Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.