Lietuvoje

2019.08.27 15:20

Ant vaikų šaukusi Žiežmarių pedagogė išeina iš darbo

rajono mero komentaras

Šių metų pradžioje pakeltu balsu su mokiniais bendravusi Žiežmarių gimnazijos mokytoja išeina iš darbo šalių susitarimu, antradienį pranešė Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.

„Mokytoja sutiko su pasiūlymu nutraukti sutartį šalių susitarimu ir šiandien turėtų būti sutvarkyti visi dokumentai“, – BNS sakė meras.

Pasak jo, pedagogė diskreditavo švietimo sistemą, savivaldybę ir mokytojo profesiją.

„Ta jos klaida iš tikrųjų negali būti įvertinama vien skiriant pastabą ar mažinant darbo krūvį. Mokyklos direktorė tą suprato“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Kaišiadorių savivaldybės ir Švietimo ministerijos komisija vasarį konstatavo, kad pakeltu tonu su moksleiviais bendravusi mokytoja pažeidė įstatymus bei Pedagogų etikos kodeksą.

Rajono meras sakė, kad atleista mokytoja neturėtų artimiausiu metu dirbti panašaus darbo.

„Norint turėti kontaktinį darbą mokytoja turėtų pasidaryti tam tikras išvadas ir kuriam laikui nuo tokio darbo atsitraukti, kurį laiką padirbėti kitokio pobūdžio darbą, apmąstyti, ar ji nori keisti savo darbo metodus“, – teigė V. Tomkus.

„Tokie įvykiai, tokie dalykai kartotis negali. Toks ir yra tikslas“, – pridūrė jis.

Ekspertai pateiktoje išvadoje taip pat nurodė, kad dėl kilusių problemų atsakomybė iš dalies tenka ir mokyklos vadovybei, nesugebėjusiai užtikrinti tinkamos bendravimo atmosferos įstaigoje.

Patikrinimų Žiežmarių gimnazijoje imtasi žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose išplitus vaizdo įrašui, kaip per pamoką nesitvardanti lietuvių kalbos mokytoja plūsta auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo.