Lietuvoje

2019.08.27 12:16

Konservatorė kreipėsi į STT dėl „vokelius“ ėmusio valdininko

Benas Brunalas, ELTA2019.08.27 12:16

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl klausimų keliančios Aplinkos apsaugos departamento veiklos.

Portale Delfi pirmadienį pasirodžius informacijai, skelbiančiai, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) rašte pažymima, jog Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas A. Kairys nėra patikimas ir lojalus Lietuvos valstybei.

VSD pažymi, kad jis per pastaruosius 5 metus yra nuslėpęs arba jį tikrinančioms institucijoms pateikęs melagingus biografijos faktus, kitus duomenis apie save, savo ryšius, tikrinimo metu nustatomos ar per pastaruosius 3 metus buvo nustatytos asmens savybės, kita veikla ar ryšiai, ar kitos su asmeniu susijusios aplinkybės ar faktai, dėl kurių kyla grėsmė patikėtos įslaptintos informacijos saugumui.

Kartu žiniasklaidos tyrime pateikiama kad A. Kairiui vadovaujant Klaipėdos regiono aplinkosaugininkams, Šyšos upėje, Šilutėje, iš koncerno „MG Baltic” valdomos etanolio gamyklos AB „Biofuture” išsiliejo neišvalytos nuotekos. A. Kairys buvo įtariamas, kad galimai neteisėtai nurodė sumažinti žalos gamtai dydį, žalos dydį derino su koncerno atstovais, todėl jo padarytuose veiksmuose yra požymiai nusikalstamų veiklų, numatytų Baudžiamajame kodekse.

Į tai reaguodama parlamentarė A. Gedvilienė STT prašo atlikti visapusišką Aplinkos apsaugos departamento korupcijos rizikos analizę ir identifikuoti darbuotojų galimus interesų konfliktus.

„A. Kairys prisipažino pažeidęs Valstybės tarnybos įstatymą – nurodė, kad už konsultacijas ir patarimus ūkio klausimais iš verslininkų ir ūkininkų yra gavęs dovanų (pavyzdžiui, kalendorių, knygų, alkoholinių gėrimų) ir pinigų „vokeliuose“. Valstybės tarnautojui tokia veikla negalima. Kyla klausimas, ar tai tik pavienis atvejis ar neskaidri sistema ir tikrieji pažeidimų mastai gali būti gerokai didesni. Todėl kreipiuosi į STT prašydama ne tik įvertinti esamą situaciją, bet atlikti išsamią korupcijos rizikos analizę Aplinkos apsaugos departamente“, – pažymėjo išplatintame pranešime A. Gedvilienė.

Kartu konservatorės pranešime spaudai primenama, kad tai jau ne pirmas atvejis, kuomet viešojoje erdvėje pasirodo pranešimų apie galimas korupcines veikas atliekų tvarkymo srityje, o valstybės institucijos ir įmonės dirbančios šioje srityje ne tik kad nekovoja su pažeidėjais, bet dirba kartu su jais ir galimai padeda išvengti atsakomybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.