Lietuvoje

2019.08.27 07:01

Vasara paruošė atsisveikinimo dovaną: kais iki 30 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.08.27 07:01

Vasaros pabaiga jau visai čia pat. O atsisveikins ji labai neblogais orais: termometrų stulpeliai šoktels aukštyn, dažniau džiugins saulė. Sinoptikė Dalia Dalinkevičiūtė LRT RADIJUI pasakoja, kad kokių orų tikėtis šią savaitę.

Antradienį laukia graži diena – bus mažai debesuota, be lietaus, pūs vidutinio stiprumo ir nepastovios krypties vėjas. Oro temperatūra primins vidurvasarį – įkais iki 25–30 laipsnių karščio.

Trečiadienį dangus bus giedras, lietaus nenumatoma. Vėjas jau suksis iš rytų, pietryčių, bet bus silpnas. Paryčiais termometrai rodys 12–17 laipsnių šilumos, o Kuršių nerijoje išliks šilčiau – 19 laipsnių šilumos. Dieną debesuotumas bus nepastovus, tačiau lietaus nesulauksime. Vėjas vėl sustiprės iki vidutinio stiprumo. Po vidurdienio temperatūra vėl kils iki 25–30 laipsnių karščio.

Ketvirtadienį situacija truputį keisis. Naktis išliks giedra ir be kritulių. Vėjas suksis iš pietryčių, jo greitis sieks 4–9 m/s. Temperatūra išliks panaši – naktį bus apie 12–17 laipsnių šilumos. Kuršių nerija vėl išsiskirs su truputį aukštesne temperatūra – 19 laipsnių. Antroje dienos pusėje pietvakariniuose rajonuose truputį palis, lietų gali palydėti ir perkūnija. Pietryčių vėjas taip pat sustiprės, jo greitis sieks 6–11 m/s. Įdienojus termometrai rodys vienu kitu laipsniu vėsiau. Daugelyje rajonų bus tarp 24 ir 29 laipsnių šilumos.