Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.26 16:54

Tamašunienė: Seime gali būti ir kitų, kuriems rekomenduojama neleisti dirbti su slapta informacija

Benas Brunalas, ELTA 2019.08.26 16:54

Vertinimas, kad Seimo narė Irina Rozova negali dirbti su slapta informacija yra ankstyvas, sako naujoji vidaus reikalų ministrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narė Rita Tamašunienė.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nėra pasisakęs, kaip įvertins tą medžiagą... Kai mes turėsime tą medžiagą, tuomet, kaip frakcija, ir vertinsime“, – Delfi TV kalbėjo R. Tamošunienė, pabrėždama, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta pažyma dėl LLRA-KŠS frakcijos narės I. Rozovos yra tik rekomendacija.

„Dabar reikia, kad komisija pradėtų dirbti ir įvertintų visą situaciją“, – pabrėžė ministrė.

Pasak R. Tamašunienės, apie I. Rozovos nedeklaruotus ryšius su rusų diplomatais kurį laiką žinoję, tačiau tik dabar apie tai pradėję kalbėti politikai „iš spintos traukia skeletus“.

„Seime galbūt yra ir kitų, kurie net nepildė klausimyno, nors jiems ir reikėjo (tai daryti. – ELTA), galbūt yra ir kitų, kuriems išduota rekomendacija (neleisti dirbti su slapta informacija. – ELTA) lygiai taip pat. Tad aš galvoju, kad bus kompleksinis sprendimas ir į problemą bus pažiūrėta taip, kaip turi būti į ją pažiūrėta, kad nebūtų ja manipuliuojama, šantažuojama ir žaidžiami politiniai žaidimai“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

R. Tamašunienė aiškiai neatsakė, ar jai nebuvo žinoma tai, kad, kaip skelbiama VSD pažymoje, I. Rozova su rusų diplomatais derino paramą parlamentarės atstovaujamam Rusų aljansui.

„Aš tikrai negaliu tuo klausimu nieko pasakyti“, – sakė ji, pridurdama, kad pati nesanti prievaizdas, kuris visus sektų.

„Aš nesu prievaizdas, laisvi žmonės, Seimo nario yra laisvas mandatas, kiekvienas turi ir savo apygardą, ir politinę kryptį, sutikite, aš nesu vaikų auklėtoja“, – apibendrino ministrė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę buvo paviešinta VSD pažyma dėl LLRA-KŠS frakcijos narės I. Rozovos.

NSGK, išnagrinėjęs VSD pateiktą informaciją, kodėl nebuvo suteiktas leidimas I. Rozovai dirbti su slapta informacija, nusprendė kurti laikinąją Seimo tyrimų komisiją, kurioje bus aiškinamasi, ar gali būti jai pradėtas apkaltos procesas. NSGK pirmininko D. Gaižausko teigimu, kartu planuojama aiškintis, kaip vertinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir buvusį komiteto pirmininką Vytautą Baką bei dar keletą Seimo narių, kurie seniai iš žvalgybos pažymų žinoję apie nuslėptus I. Rozovos ryšius, pasak jo, nesiėmė veiksmų užkardyti grėsmes nacionaliniam saugumui.

Seimo pirmininko ketvirtadienį paviešintoje VSD pažymoje dėl I. Rozovos patikrinimo teigiama, kad parlamentarė ilgą laiką palaikė neformalius ryšius su Lietuvoje rezidavusiais diplomatinio korpuso atstovais ir jų neatskleidė. Taip pat VSD pažymi, kad I. Rozova su Rusijos diplomatais tarėsi apie finansinę paramą parlamentarės atstovaujamam Rusų aljansui bei aptardavo galimybes Rusų aljansui formuoti bendrą tautinėms mažumoms atstovaujantį politinį junginį kartu su LLRA-KŠS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi