Lietuvoje

2019.08.26 16:14

Neskuba smerkti premjero: matyt, jis nenori atskleisti ligos, nes ji asmeniška ir intymi

atnaujinta 17.08
Kristina Jackūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.26 16:14

Prezidentas Gitanas Nausėda savo dekretu sudarė galimybę premjerui Sauliui Skverneliui dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui nebūti darbe iki spalio 4 dienos. Tačiau Vyriausybės atstovai sako, kad premjeras numato dirbti savo kasdienį darbą, nedarbingumu naudosis esant poreikiui.

S. Skvernelis feisbuke paskelbė, kad jam būtina atlikti kai kurias procedūras po operacijos, kuri buvo atlikta prieš kelias savaites. Premjeras prašo gerbti jo privatumą ir atsiprašė, kad artimiausius kelis mėnesius kai kuriuose renginiuose dalyvauti negalės. Pernai spalio pabaigoje S. Skverneliui buvo atlikta regos korekcijos procedūra.

„Tai asmens privatus reikalas, kita vertus, jis – ne šiaip viešas, bet vienas iš pirmųjų valstybės asmenų. Todėl valstybės atstovai ir gyventojai nori greičiausiai žinoti, kokia jų lyderio būsena, nes nuo jos gali priklausyti sprendimai, jų greitis, dar kas nors.

Šiuo atveju, manyčiau, kad jo asmeninė pozicija – neskelbti savo sveikatos būsenos, ne todėl, kad, ko gero, įsitikinęs neigia poreikį viešinti tokius dalykus, bet, greičiausiai, tai yra jo asmeninė intymi liga, kuri neleidžia jam kalbėti apie ją garsiai“, – spėja Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, dr. Lauras Bielinis.

Apie savo sveikatos būklę kasmet viešai pranešdavo tik kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, jis neslėpė ir kovos su onkologine liga, kurią įveikė.

Iki 2006-ųjų Vyriausybei vadovavęs Algirdas Brazauskas apie savo ligą prabilo tik žiniasklaidai pranešus, kad jis vakarais slapta važiuoja į Onkologijos institutą radioterapijos procedūrų.

„Nesakyčiau, kad buvo pilnai atviras, bet žinojom tam tikras situacijas su jo ligomis ir tai savotiškai nuramindavo visuomenę, tiesą sakant, visi šitie informavimai apie aukštų politikų sveikatos būsenas, gyvenimo sąlygas ir pan., jie nukreipti ne į tai, kad mes privalom žinoti bet kada ir viską, o į tai, kad žinodami mes ramiau žvelgiame į to politiko veiksmus, mes adekvačiau juos įvertiname“, – pasakoja L. Bielinis.

Politologas Linas Kojala primena, kad apie savo sveikatą neatvirauja ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri šią vasarą triskart viešumoje negalėjo suvaldyti drebulio ir pasakė tik tiek, kad jai viskas gerai, ir kad yra fiziškai pajėgi dirbti.

„Ypatingai Europos šalyse mes matome, kad politikams paliekama pakankamai plati diskrecija atskleisti tiek, kiek jie nori, kiek jie mato, kad yra reikalinga, nes tai yra asmeninė informacija, tai šiuo atveju, kas buvo pasakyta atitinka daugelio kitų valstybių naudojimo praktiką – mes tą patį matėm su Angela Merkel visai neseniai“, – tikina L. Kojala.

Tuo metu apie savo sveikatą kasmet praneša Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentai.

„Laba diena, Lietuva“. Vilniaus kolegijos dekanė: pedagogikos studijų alumnai sugrįžta pasiskųsti – realybė „apkarpo sparnus“