Lietuvoje

2019.08.26 13:22

Policija sako tikslinanti aplinkybes dėl incidento per mitingą Honkongui palaikyti

Vilniaus policija sako tikslinanti aplinkybes dėl penktadienį įvykusio incidento, kai sostinės centre į mitingą Honkongui palaikyti atvykus Kinijos rėmėjams kilo nedidelis konfliktas.

„Pristatyti keli asmenys, kurie turėjo pretenzijų, šiuo metu policija tikslina visas aplinkybes, kad pradėti administracinę teiseną“, – BNS sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Anot jos, vienas iš pareiškėjų yra Kinijos pilietis, kita – lietuvė.

Policijos atstovė tvirtino, kad dėl incidento į pareigūnus kreipėsi Užsienio reikalų ministerija, klausdama ar įvykyje dalyvavo Kinijos ambasados darbuotojai.

Policija atsakymo ministerijai kol kas nepateikė.

J. Samorokovskaja sakė, kad visa medžiaga dėl incidento yra gauta ir užregistruota Trečiajame policijos komisariate.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS sakė, kad šiuo metu tikrinama informacija, ar mitinge Kinijai palaikyti tiesiogiai dalyvavo ambasados darbuotojai.

Keli šimtai žmonių penktadienio popietę demonstracijoje Vilniuje išreiškė paramą Honkongo aktyvistams, kurie minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį savo šalyje susikibo į gyvą grandinę protestuoti prieš centrinės Kinijos valdžios kišimąsi.

Mitingą centrinėje Vilniaus aikštėje Pekino rėmėjai su Kinijos vėliavomis iš pradžių stebėjo aikštės prieigose, tačiau pradėjus skirstytis demonstracijos dalyviams jie įsimaišė tarp protesto iniciatorių.

Įsiplieskus ginčams, tarp Honkongo ir Kinijos rėmėjų kilo susistumdymas.