Lietuvoje

2019.08.26 11:17

Baltijos jūroje užfiksuota nauja teršalų dėmė

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.08.26 11:17

Sekmadienio rytą Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo pranešimą apie palydovu užfiksuotą naftos teršalų dėmę Lietuvos Baltijos jūros išskirtinėje ekonominėje zonoje ties Latvijos pasieniu.

Kaip pranešė Aplinkos ministerija, žinią apie išsiliejusius teršalus patvirtino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgos, įvertinusios situaciją iš sraigtasparnio.

Nustatyta, kad didesnė dalis teršalų dėmės buvo užfiksuota Latvijos teritorijoje, Lietuvoje pasklido apie 12,5 proc. visų išsiliejusių teršalų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje dėmės plotas siekė kiek daugiau nei 3 kvadratinius kilometrus, o teršalų kiekis sudarė apie 330-660 litrų.

Kaip teigia ministerija, šįryt gauta palydovinė nuotrauka rodo, kad teršalai jau yra išsisklaidę. Jie išsisklaidė dėl aukštos oro temperatūros, kuriai esant lengvieji naftos produktai sparčiai garuoja.

Šiuo metu dėl taršos atliekamas tyrimas. Duomenys apie incidentą perduoti ir Aplinkos apsaugos agentūrai. Pirminiais duomenimis, teršalai išsiliejo iš laivo, kirtusio Lietuvos ir Latvijos sieną.

Už tokį pažeidimą gresia baudos nuo 14 iki 20 tūkst. eurų. Taip pat bus skaičiuojama ir gamtai padaryta žala, kuri, priklausomai nuo teršalų kiekio, gali siekti nuo 13 iki 26 tūkst. eurų, nurodo ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt