Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Siūloma griežtinti vairuotojų sveikatos patikrą

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos policija siūlo atnaujinti diskusijas dėl griežtesnio vairuotojų sveikatos patikrinimo, siekiant užkirsti kelią eismo nelaimėms.  

Lietuvos policija siūlo atnaujinti diskusijas dėl griežtesnio vairuotojų sveikatos patikrinimo, siekiant užkirsti kelią eismo nelaimėms.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininkas Alvaras Bacevičius BNS sakė manantis, kad vyresnių vairuotojų sveikata turėtų būti tikrinama atidžiau.

„Mašinoje turi būti kondicionierius, nes, kai karšta, žmogus pavargęs ir mieguistas, karštis gali sukelti sveikatos problemų. Įvykiai rodo, kad mes laiku neužbėgame už akių. Turime galvoti, ką padaryti – gal nuo kažkurio amžiaus dažniau reikia tikrinti“, – BNS sakė A. Bacevičius.

Tragiškų eismo nelaimių priežastis tiriančiam skyriui vadovaujantis pareigūnas svarstė, kad gali reikėti išplėsti sąrašą ligų ir sutrikimų, dėl kurių negali būti išduodamas ar keičiamas vairuotojo pažymėjimas.

Policijos pareigūnas baisėjosi žmonių, kurie grįžo po atostogų, pasakojimais, kad vairavo parą, nes labai norėjo greičiau grįžti namo.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas BNS sakė, kad sveikatos priežiūros įstaigos, kai tik nustato, kad žmogus negali vairuoti, praneša policijai ar „Regitrai“.

„Pastaruoju metu dažniau pradėjome gauti pranešimus, kad dėl vieno ar kito sutrikimo asmuo negali vairuoti“, – sakė D. Šalomskas. Jis taip pat mano, kad nuo tam tikro amžiaus vairuotojų sveikata būtų tikrinama dažniau – kas metus ar kas pusmetį.

Pastarosiomis savaitėmis policija pranešė bent apie keturias avarijas Vilniuje ir Klaipėdoje, kurios, kaip įtariama, įvyko sutrikus vairuotojų sveikatai.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41