Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Siūloma griežtinti vairuotojų sveikatos patikrą

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos policija siūlo atnaujinti diskusijas dėl griežtesnio vairuotojų sveikatos patikrinimo, siekiant užkirsti kelią eismo nelaimėms.  

Lietuvos policija siūlo atnaujinti diskusijas dėl griežtesnio vairuotojų sveikatos patikrinimo, siekiant užkirsti kelią eismo nelaimėms.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininkas Alvaras Bacevičius BNS sakė manantis, kad vyresnių vairuotojų sveikata turėtų būti tikrinama atidžiau.

„Mašinoje turi būti kondicionierius, nes, kai karšta, žmogus pavargęs ir mieguistas, karštis gali sukelti sveikatos problemų. Įvykiai rodo, kad mes laiku neužbėgame už akių. Turime galvoti, ką padaryti – gal nuo kažkurio amžiaus dažniau reikia tikrinti“, – BNS sakė A. Bacevičius.

Tragiškų eismo nelaimių priežastis tiriančiam skyriui vadovaujantis pareigūnas svarstė, kad gali reikėti išplėsti sąrašą ligų ir sutrikimų, dėl kurių negali būti išduodamas ar keičiamas vairuotojo pažymėjimas.

Policijos pareigūnas baisėjosi žmonių, kurie grįžo po atostogų, pasakojimais, kad vairavo parą, nes labai norėjo greičiau grįžti namo.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas BNS sakė, kad sveikatos priežiūros įstaigos, kai tik nustato, kad žmogus negali vairuoti, praneša policijai ar „Regitrai“.

„Pastaruoju metu dažniau pradėjome gauti pranešimus, kad dėl vieno ar kito sutrikimo asmuo negali vairuoti“, – sakė D. Šalomskas. Jis taip pat mano, kad nuo tam tikro amžiaus vairuotojų sveikata būtų tikrinama dažniau – kas metus ar kas pusmetį.

Pastarosiomis savaitėmis policija pranešė bent apie keturias avarijas Vilniuje ir Klaipėdoje, kurios, kaip įtariama, įvyko sutrikus vairuotojų sveikatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi