Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.26 09:26

Lietuvos muitininkai sulaikė iš Rusijos gabentą karinės kilmės krovinį

atnaujinta 09.31
LRT.lt, BNS 2019.08.26 09:26

Pirmadienio rytą Lietuvos muitinė paskelbė, kad buvo užkirstas kelias į Lietuvą įvežti rusiškos kilmės karinės paskirties krovinį. Muitininkai pasienyje su Baltarusija esančiame Lavoriškių punkte praėjusį pirmadienį sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį.

Dėžėje buvo rasta specifinių sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose. Krovinys buvo gabenamas neturint reikalingų licencijų ir dokumentų. Krovinio dokumentuose buvo nurodyta, kad 100 vienetų pirošovinių PP3 gabenami iš Rusijos Federacijos, o jų gavėjas – įmonė Peru, Pietų Amerikoje.

Muitininkai, suprasdami vežamos prekės specifiką, dėžę peršvietė rentgenu ir įsitikino, kad joje, kaip ir nurodyta dokumentuose, yra 100 panašių į šaudmenis objektų. Pasikonsultavus su ekspertais, ir įsitikinus, kad minėti pirošoviniai PP3 yra įtraukti į Bendrojo karinės įrangos sąrašą, jie buvo sulaikyti. Vyras, kuris vežė krovinį, atsisakė atidaryti dėžę, nes sakė, kad taip bus pažeistas dėžės hermetiškumas.

Vieno šaudmens kaina, remiantis kelionės dokumentais, siekia 75,9 euro, o visų gabenamų šaudmenų vertė – beveik 7,6 tūkst. eurų.

Norint importuoti, eksportuoti ar tranzitu per Europos Sąjungą gabenti tokias prekes muitinei turi būti pateikta atitinkama licencija. Vežėjas tokios licencijos muitininkams nepateikė, o pagal sankcijų Rusijos Federacijai reglamentą panašaus pobūdžio prekes gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją draudžiama.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai per Lietuvą bandoma gabenti karinės paskirties objektus. Gegužės mėnesį Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė į Lietuvą iš Baltarusijos įvežti raketų paleidimo sistemas „M20 Missile Weapon System Model“.

Tą kartą taip pat nuspręstą krovinį grąžinti į Baltarusiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi