Lietuvoje

2019.08.26 08:44

Jungtinės Karalystės lietuviai simboliškai atkūrė Baltijos kelią: susikibo rankomis su latviais ir estais

LRT.lt2019.08.26 08:44

Visa Lietuva minėjo taikios Baltijos kelio, trisdešimtmetį. Kartu su Lietuva, šią įsimintiną akciją minėjo ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Rankomis simboliškai jie apjuosė ne tik tris Baltijos šalis, bet ir visą pasaulį. Minėjimai vyko ir gyvos žmonių grandinės kabinosi rankomis nuo Talino iki Vašingtono, nuo Londono iki Kijevo, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Baltijos kelio metu pradėjome nedrąsiai galvoti apie Lietuvos nepriklausomybę, kai Lietuvos, Latvijos ir Estijos broliai ir seserys protestuodami rinkosi į taikią demonstraciją, viešai pasmerkdami 1939 metais rugpjūčio 23d. pasirašytą Molotovo-Ribentropo paktą, po kurio 1940 m. Baltijos šalys buvo okupuotos Sovietų Sąjungos.

Jungtinės Karalystės lietuviai ypatingai paminėjo Baltijos kelio trisdešimtąjį jubiliejų. Londone, Hyde parke ir Halo mieste ant Humber tilto. Į minėjimus sugūžėjo šimtai dalyvių iš visos Jungtinės Karalystės. Kartu rankomis vėl susikibo su latvių ir estų bendruomenės nariais.

Tai buvo gera proga dalintis prisiminimais, patirtimis, džiaugtis, kad laisvė, dėl kurios tuomet stovėjome susikibę rankomis, lietuvybė, tautinis identitetas, šiandien mums yra ne duotybė, ją turime saugoti ir ją išlaikyti kas dieną.

Rinkdamiesi svarbiomis visiems lietuviams progomis, dedame pagrindą ateities kartoms saugojant lietuvybę, bendrystę ir norą prisiminti, kas mes esame, net jeigu ir gyvename užsienyje.