Lietuvoje

2019.08.26 07:40

Po LRT tyrimo Klaipėdos uostas ėmė skelbti taršos matavimo duomenis

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.08.26 07:40

Klaipėdos gyventojams skundžiantis užterštu oru, Klaipėdos jūrų uostas pradėjo skelbti taršos matavimo duomenis. Vis dėlto kai kurie parlamentarai teigia, kad uostas turi imtis ir kitų priemonių, kad tarša mieste būtų mažesnė.

Klaipėdos uosto interneto puslapyje skelbiami oro taršos duomenys iš matavimo stotelės, kuri įrengta bendrovės KLASCO teritorijoje. Miesto gyventojai piktinasi šios kompanijos kraunama geležies rūda, kuri, kaip anksčiau nustatė LRT Tyrimų skyrius, atkeliauja iš Rusijos prezidentui artimo oligarcho gamyklos.

Taip pat skaitykite

Laikinasis uosto direkcijos generalinis direktorius Vaidotas Paukštė teigia, kad uoste bus įdiegta daugiau taršos matuoklių.

„Dalyvaujame ekologiniuose projektuose, galvojame, kaip galėtume įdiegti papildomų taršos matuoklių, kaip juos aktyviai pajungti į bendrą sistemą“, – sako laikinasis generalinis direktorius.

Klausimų dėl uosto taršos naujajam susisiekimo ministrui pateikusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narė Aistė Gedvilienė teigia, kad taršos duomenys jau seniai turėjo būti viešinami. Konservatorės teigimu, to visgi negana, uostas turi imtis ir taršos mažinimo.

„Ar nebūtų laikas iš tikrųjų atsisakyti krauti taršius krovinius atvirai. Reikia galvoti apie tokių krovinių nekrovimą, arba turi būti rūpinamasi, kad tokie kroviniai būtų kraunami po stogu, uždaros erdvėje“, – tikina ji.

Taip pat skaitykite

Pasak V. Paukštės, KLASCO bendrovė dalį krovos darbų planuoja vykdyti uždaru būdu ir taip sumažinti taršą.

Naujausi

20

Lietuvoje

2019.09.18 12:34

Neįgaliųjų įdarbinimą vadina 21 amžiaus vergove: įmonės lobsta valstybės sąskaita įmonėms, įdarbinusioms didžiąją dalį – 20 kartų mažesnė valstybės parama

20
17

Lietuvoje

2019.09.18 12:11

Rozova teisinasi dėl VSD pažymos: tai politinis užsakymas, sena pažyma pateikiama kaip bomba skandalo iniciatoriais vadina konservatorius; atnaujinta 12.44

17

Lietuvoje

2019.09.18 11:10

Postą palieka Šimašiaus patarėjas Zubriakovas Šimašius: abiem pusėms nusprendus, kad atėjo laikas pokyčiams; atnaujinta 11.50