Lietuvoje

2019.08.26 07:40

Po LRT tyrimo Klaipėdos uostas ėmė skelbti taršos matavimo duomenis

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.08.26 07:40

Klaipėdos gyventojams skundžiantis užterštu oru, Klaipėdos jūrų uostas pradėjo skelbti taršos matavimo duomenis. Vis dėlto kai kurie parlamentarai teigia, kad uostas turi imtis ir kitų priemonių, kad tarša mieste būtų mažesnė.

Klaipėdos uosto interneto puslapyje skelbiami oro taršos duomenys iš matavimo stotelės, kuri įrengta bendrovės KLASCO teritorijoje. Miesto gyventojai piktinasi šios kompanijos kraunama geležies rūda, kuri, kaip anksčiau nustatė LRT Tyrimų skyrius, atkeliauja iš Rusijos prezidentui artimo oligarcho gamyklos.

Laikinasis uosto direkcijos generalinis direktorius Vaidotas Paukštė teigia, kad uoste bus įdiegta daugiau taršos matuoklių.

„Dalyvaujame ekologiniuose projektuose, galvojame, kaip galėtume įdiegti papildomų taršos matuoklių, kaip juos aktyviai pajungti į bendrą sistemą“, – sako laikinasis generalinis direktorius.

Klausimų dėl uosto taršos naujajam susisiekimo ministrui pateikusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narė Aistė Gedvilienė teigia, kad taršos duomenys jau seniai turėjo būti viešinami. Konservatorės teigimu, to visgi negana, uostas turi imtis ir taršos mažinimo.

„Ar nebūtų laikas iš tikrųjų atsisakyti krauti taršius krovinius atvirai. Reikia galvoti apie tokių krovinių nekrovimą, arba turi būti rūpinamasi, kad tokie kroviniai būtų kraunami po stogu, uždaros erdvėje“, – tikina ji.

Pasak V. Paukštės, KLASCO bendrovė dalį krovos darbų planuoja vykdyti uždaru būdu ir taip sumažinti taršą.

Populiariausi

Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.04.09 15:36

Atleidžiama Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė

Vėbrienė ketina kreiptis į teismą, atnaujinta 17.24