Lietuvoje

2019.08.26 11:18

Teismas pradėjo nagrinėti Druskininkų mero Malinausko skundą dėl VTEK sprendimo

Jonas Kisielius, BNS2019.08.26 11:18

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti Druskininkų mero Ričardo Malinausko skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo.

Šių metų vasarį VTEK nusprendė, kad R. Malinauskas pažeidė įstatymą, kai per viešą savivaldybės renginį pasirodė su šaliku ant kurio buvo nepartinio judėjimo „Už Druskininkus“ pavadinimas.

Anot komisijos, meras pasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti.

Kaip BNS sakė teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė, pats R. Malinauskas posėdyje nedalyvavo. Sprendimą teismas planuoja skelbti rugsėjo 19 dieną.

Druskininkų meras savo skunde teigė, kad buvo pažeistas VTEK reglamentas ir sprendimas priimtas neturint pakankamai balsų.

Taip pat skunde pabrėžta, kad meras nepropagavo judėjimo „Už Druskininkus“.

„Nebuvo pagrįsta, kad dėl šaliko dėvėjimo kokią nors naudą gavo R. Malinauskas ar nepartinis judėjimas“, – kalbėdama apie skundo argumentus tvirtino S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

R. Malinauskas BNS yra sakęs, kad šis VTEK sprendimas yra politinis užsakymas.

„Sužinojau, kad VTEK sprendimą priėmė pažeisdama savo pačios nustatytus reglamentus, nepakankamu balsų skaičiumi“, – teigė R. Malinauskas.

VTEK nustatė, kad pernai spalį meras atstovavo savivaldybei jos organizuotoje šventėje, skirtoje Vietos savivaldos dienai. Tačiau renginio metu meras ir ryšėjo savo rinkimų komitetą reklamuojantį šaliką.

Komisija pabrėžė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimą, kad valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens narystė asociacijoje laikytina to asmens privačiu interesu.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyko kovą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.