Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.24 17:48

Mokyklose – darbų įkarštis: į pagalbą remontuoti patalpas skuba ne tik mokytojai, bet ir mokiniai bei jų tėvai

Ugdymo įstaigose prieš rugsėjį pats darbų įkarštis. Dalyje mokyklų dar tebevyksta remontas, vienai Šiaulių rajono mokyklai per atostogas į pagalbą atskubėjo mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Bendruomenė iš antrinių žaliavų įrengia lauko žaidimų ir poilsio erdves.

Po statybų aikštele virtusį Aukštelkės mokyklos kiemą su grąžtu rankose besisukiojanti Jurgita – dviejų šią mokyklą lankančių vaikų mama. Moteris kartu su kitų vaikų tėvais jau kelias savaites įrengia naujas edukacines lauko erdves.

„Mes, tėveliai, montavome tvorą, vaikai nusidažė visą tvorą. Šie darbai nebūtų įvykę be vaikų ir tėvelių pagalbos“, – sako Jurgita Grigalauskienė.

Moteris pasakoja, kad visa bendruomenė prisidėjo kuo galėdama: vieni atskubėjo su darbo įrankiais, kiti padovanojo nebereikalingų daiktų, atvežė medienos.

„Mano idėja tokia buvo, kad panaudotume žaliavą medieną kiek galima tai, ką turim, ir vaikams parodytume, kad iš antrinių žaliavų galima kažką padaryti. Pavyzdžiui, terasai aplink ąžuolą panaudotos namelio palangės, laužavietei – visa mediena, nukelta nuo stogo keičiant stogą, ir ten panaudota“, – kalba Jurgita Grigalauskienė.

Mokyklos administracija sako, kad aplinkai skiriamų lėšų nepakanka. Todėl, norėdami sukurti jaukesnę lauko aplinką mokiniams, be tėvų pagalbos neišsiverstų.

„Pinigų neturime iš ko mokėti. Tai tiesiog...Ir direktorius yra pasakęs, ir mes skiepijam tendenciją, kad yra savanorystė. Tai ugdo vaikų bendradarbiavimą, tarpusavio pagalbą vienas kitam, supratimą, kad ne viską galima nusipirkti“, – sako Aukštelkės vaikų dienos centro vadovė Zita Švambarienė.

„Bendruomenės pagalbos tenka prašyti, nes mažos mokyklos remontui rasti statybos darbų rangovą sunku, maži užsakymai jiems nepelningi. Todėl neretai vėluojama, prastėja darbų kokybė. Rangovų negąsdina ir baudos“, – teigia darbininkas.

„Stambios bendrovės nelabai bijo, ir, dar pasakyčiau, kad stambios bendrovės tokių mažų objektų nelabai ir nori. Mažos yra ir apimtys darbų, yra mažos vertės pirkimų ir reikia tiesiog ieškoti, kas į tą mūsų kvietimą atsilieptų“, – svarsto Aukštelkės mokyklos direktoriaus pavaduotojas Stasys Gabrielaitis.

Ši mokykla naujiems mokslo metams pasiruoš laiku. Tačiau keliose Šiaulių miesto ir rajono mokyklose statybos darbai tęsis ir rudenį.

Žinios. Lietuviai su nerimu laukia „Brexit“ padarinių: nežinomybė kai kuriuos lietuvius jau verčia krautis lagaminus ir važiuoti namo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi