Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.23 18:51

Dešimttūkstantinė minia Vilniuje susikibo rankomis, atkartodama Baltijos kelią

atnaujinta 19.16

Daugiau nei 10 tūkst. žmonių Vilniuje penktadienį susikibo rankomis į gyvą grandinę, minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį, pranešė organizatoriai.

1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją daugiau kaip milijoną žmonių subūręs Baltijos kelias nuo Vilniaus iki Talino pasaulyje tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu.

Sostinės Katedros aikštėje prasidėjusi grandinė penktadienį driekėsi apie septynis kilometrus ir baigėsi Ukmergės gatvėje, BNS teigė vienas iniciatyvos koordinatorių Tomas Aleknovičius.

Vien centrinėje miesto aikštėje šalia šventės proga įrengtos scenos ir radijo imtuvų instaliacijos buvo susirinkę keli tūkstančiai žmonių.

Dalis jų nešėsi Lietuvos ir kitų šalių, pavyzdžiui, Ukrainos, Gruzijos, Lenkijos vėliavas. Kelias minutes pabuvę susikibę už rankų, žmonės sugiedojo Lietuvos himną.

Katedros aikštėje penktadienį stovėjęs Mindaugas Savickas prisiminė, kaip 1989 metais jį, vienuolikmetį berniuką, tėvai atsivedė į Baltijos kelią kelyje tarp Vilniaus ir Ukmergės.

„Gal tuo metu nelabai supratau, kas, kur, kaip ir kodėl, bet dabar, manau, matome, kur esame, ir kur galėjome būti, – sakė 41-erių darbų vadovas. – Manau, kad po 30 metų šita grandinė perduoda Baltijos kelio vienybės žinutę mūsų vaikams.“

27-erių psichologė Živilė Razinkovienė teigė, kad jai, kaip ir visai jaunajai kartai, svarbu suvokti, kokius sunkumus patyrė vyresni artimieji per sovietų okupaciją.

„Tai buvo sutelktumo ir vienybės ženklas, kad Baltijos šalys yra pasirengusios atsiskirti nuo Sovietų Sąjungos“, – kalbėjo Ž. Razinkovienė.

Pasak vieno iš renginio koordinatorių, gyvoje grandinėje susikibo apie 12 tūkst. žmonių.

„Tai buvo du kartus daugiau, nei tikėtasi“, – BNS sakė T. Aleknovičius.

Policijos pareigūnai neskaičiavo, kiek žmonių dalyvavo akcijoje, BNS nurodė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Didelis minėjimo renginys penktadienį vyko ir pasienyje su Latvija, sukakties proga surengtas estafetinis bėgimas, parodos.

Baltijos kelias neginkluoto išsivadavimo simboliu tapo ir kitur pasaulyje.

2004 metais į gyvąją grandinę protestuoti prieš Kinijos karinius grasinimus susikibo Taivano gyventojai, o 2013 metais tokią akciją pakartojo nuo Ispanijos siekiantys atsiskirti katalonai. Organizatoriai teigia, kad šiose demonstracijose dalyvavo po daugiau kaip milijoną žmonių.

Penktadienio vakarą tūkstančių žmonių 40 kilometrų ilgio gyva grandinė nusidriekė Honkonge, kur vietiniai protestuoja prieš Kinijos kišimąsi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi