Lietuvoje

2019.08.23 16:02

Sveikindamas su Baltijos kelio 30-mečiu, Nausėda dalinasi istoriniu kadru

atnaujinta 16.39
LRT.lt2019.08.23 16:02

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį savo feisbuko paskyroje pasidalino sveikinimu Baltijos kelio 30-mečio proga. Šalia – ir nuotrauka, kurioje jis užfiksuotas dalyvaujantis Sąjūdžio mitinge.

„Kas pažįstate tą jaunuolį, kuris buvo 1988 metų Sąjūdžio mitinge?“ – savo feisbuko paskyroje rašo istorikas Virginijus Savukynas, pasidalinęs vaizdo įrašu, kuriame galime pamatyti ir prezidentą.

Kaip teigiama prezidento įraše, jis pats buvo Baltijos kelio renginiuose, įsiliejęs į 650 kilometrų gyvąją grandinę tarp Baltijos šalių sostinių.

„Baltijos kelias – tai bendrumas, vienybė ir telkianti jėga. Jis nešė laisvės trokštančių žmonių žinią pasauliui – kad esame drąsūs ištiesti ranką vieni kitiems kur pasaulyje bebūtume, kad kartu kurtume nepriklausomas, laisvas ir sėkmingas mūsų šalis“, – teigia G. Nausėda.

Baltijos kelią jis vadina stebuklu, sukurtu tylių žmonių, kasdienius darbus dirbančių kantriai ir atkakliai, geriausia taip, kaip jie gali.

„Tai – simbolis, kokia stipri gali būti tylioji Lietuva, tyliosios mūsų šalys. Jei įgyvendinome Baltijos kelią, tik pagalvokime, kiek dar kartu galime pasiekti“, – sako prezidentas.

LRT.lt primena, kad penktadienį minima 30-ies metų Baltijos kelio sukaktis. Apie 2 mln. žmonių susikibo į gyvą grandinę per tris valstybes 1989-ųjų rugpjūčio 23 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.