Lietuvoje

2019.08.23 15:45

Vilniuje į paramos akciją Honkongui atvyko ir oponuojanti pusė: pasipylė politinės replikos ir apsižodžiavimai

kilo susistumdymas, iškviesta policija; atnaujinta 16.32

Keli šimtai žmonių penktadienio popietę demonstracijoje Vilniuje išreiškė paramą Honkongo aktyvistams, kurie minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį susikibo į gyvą grandinę protestuoti prieš Kinijos kišimąsi.

Daugiau kaip 200 žmonių Katedros aikštėje simboliškai susikibo rankomis tuo pat metu, kai už 8 tūkst. kilometrų Honkongo gatvėse tūkstančiai miesto gyventojų suformavo gyvą grandinę protestuoti prieš ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymą ir policijos smurtą.

Oponuojančios pusės apsižodžiavo

Protestuotojai Katedros aikštėje laikė Honkongo vėliavas ir Kiniją smerkiančius plakatus.

Tiesa, akcijai prasidėjus atvyko ir priešingą pusę remiančių žmonių.

Kinijos vėliavas rankose laikę apie 20 žmonių turėjo priešingą nuomonę, o atsinešti plakatai skelbė – Tibetas ir Honkongas Kinijai priklauso amžiams.

Abi pusės net pasikeitė replikomis ir apsižodžiavo.

Kinijos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas Haonanas Wangas (Haonanas Vangas) tvirtino, kad palaikantieji honkongiečius buvo suklaidinti melagingą informaciją teikiančios žiniasklaidos.

„Pabandykite paklausti, ar jie buvo Honkonge, ar jie buvo Kinijoje, kokia esmė, kad jie pakėlė tas vėliavas, už ką jie?“ – žurnalistams sakė kinas.

„Ten jau vyksta vos ne terorizmas“, – pridūrė jis.

Tarp Honkongo ir Kinijos rėmėjų kilo susistumdymas. Seimo narys M. Adomėnas iškvietė policiją.

„Jie remiasi Baltijos šalių pavyzdžiu, siekia laisves ir mes turime juos paremti. Lietuva, Latvija ir Estija tokios mažos, o Rusija tokia didelė, galinga. Lygiai taip pat Kinija puola Honkongą“, – sakė akcijos dalyvė pensininkė Rūta Svilienė.

Vienas iš akcijos organizatorių parlamentaras Mantas Adomėnas sakė šiuo renginiu norėjęs „parodyti honkongiečiams, kad yra matomi, jie yra nepamiršti“.

„Jeigu mes į Baltijos kelią žiūrime kaip į gražų, nostalgišką prisiminimą, tai Honkongui šiandien tai yra situacija, kur jie dabar kovoja. Jiems tai nėra praeitis“, – BNS sakė politikas.

Jis pabrėžė, kad lietuviams prieš 30 metų „kiekvienas paramos gestas iš laisvojo pasaulio buvo nepaprastai svarbus.

Akcijos surengtos minint Baltijos kelio 30-metį. 1989 metų rugpjūčio 23-ąją daugiau kaip milijonas lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis 600 kilometrų grandinėje reikalaudami nutraukti sovietų okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Pagal 1997-aisiais pasirašytą Honkongo perdavimo Kinijai susitarimą miestui buvo suteikta teisių ir laisvių, kurios negalioja žemyninėje Kinijoje, įskaitant nepriklausomą teismų sistemą ir žodžio laisvę.

Protestuotojai tvirtina, kad šios teisės yra vis labiau varžomos, nuolat didėjant Pekino centrinės valdžios kišimuisi.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06