Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.23 14:34

Sutarties dėl ŽŪM perkėlimo pasirašymas atidedamas neribotam laikui

atnaujinta 15.17

Pirmadienį turėjęs įvykti sutarties dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo pasirašymas atidedamas neribotam laikui, skelbia „vz.lt.“

Portalo teigimu, naujasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigia, kad sutartį turėtų pasirašyti ministerijos kancleris, tačiau jo šiuo metu nėra.

Tuo metu biurų nuomos konkursą laimėjusi koncerno SBA antrinei bendrovei priklausanti įmonė „Bei Capital“ teigia, kad yra linkusi sutarties pasirašymo laukti dar savaitę.

ELTA primena, kad tikslas išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta. ŽŪM teigia, kad ministerijos perkėlimas sudarys galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, o procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti apie 500 tūkst. eurų valstybės lėšų per metus.

ŽŪM skaičiavimais, ministerijos perkėlimas į Kauną atsieis per 1 mln. eurų, o atsipirkti turėtų per 5-6 metus. Planuojama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta kitąmet. Tiesa, perkėlimą kritikuoja kai kurie ekonomistai, ūkininkai ir ŽŪM pavaldžių įmonių darbuotojai. A. Palionis taip pat teigė nesąs ŽŪM perkėlimo į Kauną idėjos šalininkas. Šią savaitę jis sakė galutinio sprendimo dėl institucijos perkėlimo dar nepriėmęs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi