Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Dvikova dėl viceministro V. Vigelio: kas teisus – premjeras ar kultūros ministras?

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2015.09.08 13:45

Valdančioje koalicijoje nerimsta aistros dėl kultūros viceministro Vytauto Vigelio paskyrimo. Nutraukęs atostogas ir sugrįžęs į Vilnių, penktadienį Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius pareiškė, jog šis Darbo partijos atstovas į pareigas paskirtas neteisėtai. Kaip elgsis Darbo partija?

Valdančioje koalicijoje nerimsta aistros dėl kultūros viceministro Vytauto Vigelio paskyrimo. Nutraukęs atostogas ir sugrįžęs į Vilnių, penktadienį vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius pareiškė, jog šis Darbo partijos atstovas į pareigas paskirtas neteisėtai. Kaip elgsis Darbo partija?

Liepos 2 d., kai premjeras A. Butkevičius jau atostogavo, į kultūros ministro postą deleguotas Šarūnas Birutis savo viceministru paskyrė buvusį Švenčionių rajono merą, pernai pretendavusį tapti žemės ūkio ministru, V. Vigelį.

Socialdemokratų lyderis A. Butkevičius įsitikinęs, kad valdančiosios koalicijos ir Darbo partijos atstovas Š. Birutis, nepasitaręs dėl V. Vigelio skyrimo viceministru, pažeidė koalicijos sutartį.

Pats ministras susidariusią situaciją komentuoti vengia. Tačiau jis jau pirmadienį apie tai turės pasikalbėti su vyriausybės vadovu, kuris jį pakvietė  susitikti.

Darbo partijos vedlys, europarlamentaras Valentinas Mazuronis LRT.lt  teigė galvojąs visai kitaip nei premjeras A. Butkevičius: „Apie teisėtumą negali būti nė kalbos. Jis (V. Vigelis – Red.) paskirtas teisėtai.  Koalicijos sutartis tikrai nepažeista. Koalicijos sutartyje tokių dalykų (derinimų dėl viceministrų skyrimo  – Red.) nėra parašyta. O, jeigu kalbame apie žodinį apsitarimą, tai  jis iš tikrųjų buvo.  Tai – nesusipratimas ir reikėtų susitarti, kad daugiau tokių dalykų nebūtų“.

Kalbėdamas apie nesusipratimą, V. Mazuronis turėjo omenyje ne V. Vigelio paskyrimą viceministru, o tai, kad ministras Š. Birutis šio savo sprendimo neaptarė su premjeru A. Butkevičiumi.

„Tiek už V. Vigelį, tiek už jo paskyrimą viceministru pagal Konstituciją ir įstatymus atsakingas ministras Š. Birutis,“ – tvirtino V. Mazuronis.

Jis taip pat teigė manąs, jog ministras Š. Birutis privalėtų su vyriausybės vadovu pasiaiškinti dėl V. Vigelio skyrimo.

„Jis (Š. Birutis – Red.) turėtų susitarti, kad ateityje daugiau tokių dalykų nebūtų,“ – advokatavo ministrui V. Mazuronis, irgi turintis patirties ministro poste, kai prieš tapdamas europarlamentaru vadovavo Aplinkos ministerijai.

Apie tai, kad, galbūt V. Vigelio kandidatūra premjerui galėjo užkliūti ne tik dėl skyrimo tvarkos, bet ir dėl jo praeities, kurioje būta ir interesų konfliktų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos dėmesio, V. Mazuronis neužsiminė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.