Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.24 13:41

Premjeras: V. Vigelis kultūros viceministru paskirtas neteisėtai

ELTA 2015.07.24 13:41

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad jam nepriimtina kultūros viceministro „darbiečio“ Vytauto Vigelio kandidatūra, kuri su juo prieš paskiriant į šį postą nebuvo derinta, ir paskyrimą vadina neteisėtu.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad jam nepriimtina kultūros viceministro „darbiečio“ Vytauto Vigelio kandidatūra, kuri su juo prieš paskiriant į šį postą nebuvo derinta, ir paskyrimą vadina neteisėtu.

„Ne, su manimi nebuvo derinta, ir jau pirmadienį kultūros ministras ateina pas mane, ir bus su juo pokalbis“, – penktadienį vyriausybėje žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

Klausiamas dėl V. Vigelio likimo, A. Butkevičius sakė, kad kultūros ministrui Šarūnui Biručiui jis žinomas.

„Dėl to, kad jis nederino šitos kandidatūros, jis pažeidė koalicijos sutartį ir susitarimą. Mano nuostata jam žinoma, kad jis paskirtas neteisėtai“, – teigė A. Butkevičius.

ELTA primena, kad premjerui atostogaujant, liepos 2 d. darbą Kultūros ministerijoje pradėjo V. Vigelis. Viceministras kuruos regionų ir profesionalaus meno sritis. Kultūros viceministrą delegavo Darbo partija. Sprendimas V. Vigelį skirti kultūros viceministru priimtas Darbo partijos tarybos posėdyje.

V. Vigelis 1983 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete įgijo kultūros ir švietimo darbuotojo liaudies instrumentų orkestro vadovo kvalifikaciją. Baigęs konservatoriją, atvyko į Švenčionių rajoną. 1983 m. – kultūros namų meno vadovas, 1983–1986 m. – Baliulių aštuonmetės mokyklos mokytojas, 1986 m. – Reškutėnų aštuonmetės mokyklos direktoriaus pavaduotojas, 1987–1996 m. – Švenčionėlių kultūros namų, Kultūros centro direktorius. Nuo 1996 m. lapkričio 22 d. – Švenčionių rajono savivaldybės meras, ilgametis Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys.

Didelio žiniasklaidos dėmesio tuometis Švenčionių rajono meras V. Vigelis sulaukė 2013-aisiais, kai su Vietos ūkio skyriaus vedėju Juozu Urbanavičiumi ir savivaldybės valdomos UAB „Švenčionių švara“ direktoriumi Kazimieru Džiaukštu ketinę skristi į Paryžiuje organizuojamą parodą politikai kelionės metu buvo išlaipinti Varšuvoje iš orlaivio neblaivūs.

Vyrų elgesį svarstė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, tačiau teigė neturinti įgaliojimų ir skandalingosios kelionės nevertino. Etikos sargai tik pasmerkė incidentą, kurio metu V. Vigelis ir du jo kompanionai dėl neblaivumo ir nesolidaus elgesio buvo neįleisti į lėktuvą Varšuvos oro uoste.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi