Lietuvoje

2019.08.22 14:14

Pasieniečiai Vištyčio ežere vasarą sulaikė 20 valstybės sieną pažeidusių poilsiautojų

BNS 2019.08.22 14:14

Pasieniečiai nuo liepos sulaikė 20 poilsiautojų, pažeidusių sieną su Rusija Vištyčio ežere.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įspėja, kad tokiems pažeidėjams gresia bauda, o sulaikyti Rusijos pareigūnų jie gali būti gabenami į šalies gilumą atlikti formalumų.

VSAT duomenimis, didžioji dalis pažeidėjų – poilsiautojai, nuomotais vandens dviračiais ar valtimis neapdairiai pramogavę ežere. Mažesnioji dalis – žvejai.

Pasak pareigūnų, lengvabūdiškai Vištyčio ežere besielgiantys asmenys „nepastebi“ vandenyje pastatytų valstybės sienos ženklų, priplaukia pernelyg arti jų, o neretai nesugeba suvaldyti plaukiojimo priemonių dėl vėjo ir padidėjusio bangavimo.

Šiemet dėl neatsargumo valstybės sieną Vištyčio ežere kirto Vilkaviškio, Šakių, Tauragės, Šiaulių, Jonavos, Raseinių, Kauno savivaldybių gyventojai, taip pat turistai iš Danijos, Ispanijos ir Ukrainos.

Sulaikyti poilsiautojai iškart prisipažįsta padarę pažeidimą, todėl jiems dažniausiai skiriama pusė minimalios baudos už valstybės sienos pažeidimą dėl neatsargumo – 35 eurai.

Antrą kartą sulaikytiems pažeidėjams numatytos baudos iki 140 eurų. Jei paaiškėtų, kad asmuo valstybės sieną pažeidė tyčia, jam grėstų ne tik piniginė bauda, bet ir areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tokie asmenys vieniems metams netenka teisės prašyti leidimo būti valstybės sienos apsaugos zonoje.

Yra pasitaikę atvejų, kai pažeidėjus sulaiko Karaliaučiaus srities vandenyse patruliuojantys šios šalies pasieniečiai. Tuomet plaukiojimo priemonė kartu su asmenimis tarnybiniu rusų kateriu yra tempiama į kaimyninės šalies gilumą, atliekami būtini formalumai, o vėliau pažeidėjai grąžinami Lietuvos pasieniečiams.

VSAT primena, kad Vištyčio ežere valstybės sienos liniją žymi geltonos spalvos cilindro formos plastikiniai plūdurai. Kirtus liniją tarp dviejų tokių ženklų, net jei tai padaryta apsisukant, fiksuojamas valstybės sienos pažeidimas.

Pasieniečiai ragina poilsiautojus neplaukti pernelyg arti valstybės sieną žyminčių plūdurų, tinkamai įvertinti valties ar vandens dviračio manevringumą, oro sąlygas ir savo fizines galimybes.