Lietuvoje

2015.07.24 10:55

Pareigūnai: LJL laivų problemos skubiai sprendžiamos

BNS2015.07.24 10:55

Nupirkus kuro, maisto bei vandens atsargų, žlungančios „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) Italijos Taranto uoste įstrigusio laivo padėtis turėtų pagerėti – iki šiol ji buvo kritiškiausia.

Nupirkus kuro, maisto bei vandens atsargų, žlungančios „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) Italijos Taranto uoste įstrigusio laivo padėtis turėtų pagerėti – iki šiol ji buvo kritiškiausia.

Kitų nuo gegužės užsienio uostuose esančių laivų, išskyrus JAV, padėtis taip pat yra problematiška, todėl premjeras su SEB banku ir LJL vadovais penktadienį rengia pasitarimą, jei reikės, vyriausybė skirs papildomų lėšų. Lietuvos diplomatai taip pat teikia konsulinę pagalbą laivų įguloms.

Susisiekimo ministerija pranešė, kad papildomą finansavimą „Romuvai“ suteikė SEB bankas, o Užsienio reikalų ministerija siunčia Lietuvos ambasados Italijoje atstovą derėtis su uosto kapitonu. Tačiau BNS žiniomis, be praėjusį penktadienį suteiktos 650 tūkst. JAV dolerių paskolos, bankas jokio papildomo finansavimo nesuteikė.

„Susitarta su laivą agentuojančiu agentu, kad „Romuva“ būtų kuo greičiau aprūpinta degalais“, – pranešė Susisiekimo ministerija.

Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuvos diplomatai JAV ir Italijoje ketvirtadienį susisiekė su jų uostuose areštuotų laivų įgulomis, uostų administracijomis ir šalių pareigūnais, kad būtų suteikta konsulinė pagalba įgulų nariams.

Italijos esančio laivo „Romuva“ kapitonas informavo Lietuvos konsulą, kad laivas turi maisto, o kuro ir vandens atsargos bus papildytos artimiausiu metu. Įgulos nariai turi asmens dokumentus ir pageidautų grįžti namo.

Pasak JAV esančio laivo „Venta“ kapitono padėjėjo, įgulos nariai yra sveiki, laive pakanka maisto ir vandens atsargų, sutvarkytas kondicionierius, įgulos gyvenimo sąlygos yra geros, visi jos nariai turi asmens dokumentus, pranešė URM. JAV institucijos ambasadai patvirtino, kad laivas „Venta“ yra teismo antstolio žinioje, laukiama teismo sprendimo.

URM žada, kad artimiausiu metu Lietuvos diplomatai susisieks ir su Portugalijos Aveiro uoste ir Senegalo Dakaro uoste areštuotomis laivo įgulomis bei uostų administracijomis.

Iš viso užsienio uostuose įstrigusiuose 4 laivuose dabar yra apie 80 jūrininkų, o susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas ketvirtadienį BNS sakė, kad Italijoje esančio laivo padėtis sudėtingiausia – agentas atsisakė laivui patiekti degalus ir vandenį bei iškėlė dar vieną kreditorinį reikalavimą. 

Pasak S. Girdausko, svarstoma galimybė parduoti aukcionuose laivus, kurie yra ne Europos uostuose – JAV ir Senegale. Tačiau kol kas neaišku, kada bus priimti sprendimai dėl jų pardavimo.

Pasak Susisiekimo ministerijos pranešimo, visi „Romuvos“ jūrininkai pageidauja grįžti į Lietuvą, tuo metu dalis kituose laivuose – JAV, Portugalijoje ir Senegale – esančių jūrininkų to nepageidauja. Iš Lenkijos ketvirtadienį jau grįžo laivas „Deltuva“ su įgula – iš viso 19 žmonių.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.07.15 11:09

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis: tendencija tampa tolimųjų reisų vairuotojų užsikrėtimai 16 naujų atvejų susiję su protrūkiu Kauno įmonėje; atnaujinta 12.59

6
Baravykai

Lietuvoje

2020.07.14 17:58

Lietuvos miškuose pasipylė grybai: vos per kelias valandas šimtai baravykų krepšiuose gėrybes renka ir Vilniaus regione, ir Žemaitijoje

Ramūnas Karbauskis, Bronius Bradauskas ir Gabrielius Landsbergis

Lietuvoje

2020.07.15 11:53

Karbauskio turtas per metus augo 8 mln. eurų, Landsbergio šeimos – 12,8 mln. eurų Seime – 5 milijonieriai; atnaujinta 15.11

7