Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.22 19:13

Klimatologas: po lietingų orų laukia kardinalios permainos – kai kur šils iki 28 laipsnių

tikėtis gražių orų bus galima ir pajūryje

Po apniukusių ir lietingų dienų į Lietuvą atkeliauja kardinalūs orų pokyčiai. Klimatologas Donatas Valiukas LRT RADIJUI sako, kad jau šį savaitgalį sulauksime vasariškų orų – temperatūra kai kur sieks net 28 laipsnius šilumos.

D. Valiuko tikinimu, nuo penktadienio palaipsniui šils.

„Bent jau laikinai šis lietingas laikotarpis baigsis ir sugrįš vasara. Oro temperatūra artimiausiu metu – savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje – bus vasariška“, – LRT RADIJUI komentuoja klimatologas.

Kaip teikia D. Valiukas, savaitgalį naktimis bus kiek vėsiau, tačiau dienomis oro temperatūra vietomis sieks net 28 laipsnius.

„Penktadienį bus 21–26 laipsniai šilumos. Tiesa, naktį bus kiek šalčiau – 9–14 laipsnių. Savaitgalis bus dar šiltesnis. Šeštadienio naktį temperatūra kiek pakils ir sieks 10–15 laipsnių. Dieną taip pat sulauksime puikių orų – 22–27 laipsnių šilumos. Sekmadienį bus 23–28 laipsniai, o pirmadienį ir antradienį kur kas šilčiau bus ir naktimis“, – LRT RADIJUI teigia klimatologas.

D. Valiuko teigimu, vasara dar užsitęs, o lietaus tikimybė išliks nedidelė. „Bus giedra ir šilta. Išliks stiprokas vasariškas vėjas – 4–9 m/s“, – sako pašnekovas.

Paklaustas, ar tokie orai išsilaikys ilgiau, klimatologas teigia, jog tolimesnes prognozes vertinti sunkiau.

„Maksimaliai mes vertiname penkias dienas į priekį. Tai yra laikotarpis, kuriam galima nustatyti patikimesnes prognozes, o toliau yra pateikiamos tik bendros klimatologinės tendencijos. Žinoma, galima pažvelgti ir keturias savaites į priekį, tačiau šių prognozių patikimumas bus kur kas mažesnis“, – paaiškina D. Valiukas.

Pasako klimatologo, tikėtis gražių orų bus galima ir pajūryje.

„Visoje Lietuvoje bus giedra ir šilta. Šiuo metu šalis patenka į aukšto slėgio zoną, atkeliauja anticiklonas, o tai nulemia saulėtus orus ir mažą debesuotumą. Manau, jog būti lauke tikrai bus geros sąlygos“, – sako pašnekovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi