Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.22 10:56

Opozicija surinko parašus: kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės atnaujinimo

Skvernelis opozicijos kreipimosi į KT nesibaimina; atnaujinta 11.02

Opoziciniai konservatoriai ketvirtadienį pranešė, kad surinko reikalingus parašus po kreipimusi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl teisinio įgaliojimų suteikimo Vyriausybei scenarijaus.

Įgaliojimai Sauliaus Skvernelio vadovaujamam kabinetui antradienį iš naujo suteikti vienu balsavimu remiantis Seimo statuto nuostata, numatančia tokią procedūrą, jeigu nesikeičia Vyriausybės programa.

Opozicija teigia, kad ši nuostata gali prieštarauti Konstitucijai, nes joje įtvirtinta, jog Vyriausybei įgaliojimai suteikiami tik balsuojant dėl jos programos.

„Reikiamas parašų skaičius dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą yra surinktas. (...) Šiandien kreipimasis bus perduotas teismui“, – BNS sakė konservatorius Jurgis Razma.

„Keltinas klausimas, ar pasikeitus daugiau nei pusei ministrui, Seimui nereikėjo tvirtinti Vyriausybės programos“, – teigė jis.

Vyriausybės programos tvirtinimas Seime būtų užtrukęs ilgiau, nei įgaliojimų suteikimas vienu balsavimu.

Įgaliojimų suteikimo iš naujo Vyriausybei prireikė, nes nuo S. Skvernelio vadovavimo kabinetui pradžios 2016 metais pasikeitė daugiau nei pusė ministrų.

Liepą pasirašius naują koalicinę sutartį, Vyriausybės nariais tapo du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai – vietoj susisiekimo ministro Roko Masiulio paskirtas Jaroslavas Narkevičius, vidaus reikalų ministre tapo Rita Tamašunienė, pakeitusi Eimutį Misiūną.

Žemės ūkio ministerijai vietoj „valstiečio“ Giedriaus Surplio vadovauja „socialdarbietis“ Seimo narys Andrius Palionis.

Skvernelis opozicijos kreipimosi į KT nesibaimina: viskas pagal procedūras

Premjeras Saulius Skvernelis sako nesibaiminąs Seimo opozicijos kreipimosi į KT dėl Vyriausybės įgaliojimų gavimo, nes, jo teigimu, procedūros neprieštarauja Konstitucijai.

Kad kreipimuisi į KT reikalingi 29 parlamentarų parašai jau yra surinkti Eltai patvirtino konservatorių frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas.

„Tam tikras precedentas yra, nedažnai tokios aplinkybės kartojasi, tiesiog bus dar galimybė KT išsakyti poziciją dėl Seimo statuto atitikimo Konstitucijai. Aš manau, kad atitinka visiškai, viskas pagal procedūras, bet aš nepretenduoju į absoliučią tiesą, o tiesą, šiuo atveju, dėl mūsų teisės aktų atitikimo Konstitucijai, gali pasakyti tik Konstitucinis Teismas“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad Ministrų Kabinete pasikeitė daugiau nei pusė ministrų, tačiau Vyriausybės programa liko nepakeista ir atnaujinta Vyriausybė įgaliojimus veikti gavo Seimo nutarimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi