Lietuvoje

2019.08.21 19:06

Praslinkus lietui vasara tęsis toliau – ypač džiugins savaitgalis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.21 19:06

Trečiadienį į Lietuvą užklydo ruduo – temperatūra daug kur dieną nesiekė nė 20 laipsnių šilumos, o lijo kaip iš kibiro. Vis dėlto tokie orai neužsibus ir jau ketvirtadienį sugrįš šiluma.

Sinoptikė Edita Gečaitė LRT TELEVIZIJAI pasakoja, kad trečiadienį Vilniuje nebuvo pats stipriausias lietus – kol kas užfiksuota 20 mm. Vis dėlto labiausiai kliuvo Utenai. Pagal 15 val. duomenis, buvo užfiksuoti net 52 mm – tai labai smarkus, kitaip tariant, stichinis lietus. Palyginimui – rugpjūčio mėnesio kritulių norma per visą Lietuvą yra vidutiniškai 77 mm. Anot sinoptikės, Lietuvoje retai kada pasitaiko tokio kiekio kritulių.

„Visi debesys keliauja į šiaurę, todėl pietiniai rajonai anksčiausiai to lietaus nebeturės. Į vakarą lietus turėtų trauktis, o vėlai vakare tikrai nebelis“, – sako E. Gečaitė.

Sinoptikė turi ir gerų žinių – praslinkus šiam anticiklonui vasara tęsis. Iš vakarų atslinks anticiklonas, kuris ims valdyti orus beveik visą savaitę. Lietaus tikimybė jau bus maža, tik šiąnakt galbūt kažkur palašnos iš iškeliaujančių debesų.

Ketvirtadienį lietaus išvis neprognozuojama, o temperatūra po truputį vis kils. Termometro stulpeliai dieną kils iki 17–24 laipsnių šilumos. Penktadienį – iki 26 laipsnių. Savaitgalį pietiniuose rajonuose galima tikėtis ir iki 27, sekmadienį iki 28 laipsnių šilumos.

Taigi bus šilta, debesų taip pat neturėtų būti. Temperatūra bus aukšta ir prie jūros, kadangi vėjas pasisuks iš pietryčių. Galima tikėti 25–26 laipsnių šilumos.

Plačiau žiūrėkite nuo 1 val. 7 min.

„Laba diena, Lietuva“. „Facebook“ teisinasi, tačiau ir toliau kaupia asmeninę vartotojų informaciją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.