Lietuvoje

2019.08.21 14:16

Malinauskas siekia išsaugoti neteisėtai pastatytą „dvarą“: man yra didelė gėda dėl valstybės

atnaujinta 16.05
Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.21 14:16

Aplinkos ministerija parengė išvadą, kad reikia vykdyti teismo sprendimą - griauti vadinamąjį Vijūnėlės „dvarą“ Druskininkuose.

Vyriausybė yra gavusi Druskininkų valdžios prašymą Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms ir jame įrengti Čiurlionio menų mokyklą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia ir toliau stengiasi pastatą išsaugoti.

Nei keli tūkstančiai parašų Seimo pirmininkui, nei prašymai regis nepadės išsaugoti šio dvaro. Aplinkos ir teisingumo ministerijos įvertino, kad Druskininkų savivaldybės siūlymai Vijūnėlės dvarą perimti visuomenės reikmėms nepagrįsti. Turės būti vykdomas teismų sprendimas – dvaras bus griaunamas.

„Turbūt reikėtų pasakyti, kas po tuo slypi. Tai slypi tai, kad savivaldybė siūlo pati išpirkti už 1,5 ar 1,8 mln. eurų tą pastatą iš to savininko, arba siūlo išpirkti kultūros ministerijai. Tai iš tiesų, tokia verslo praktika neturėtų būti taikoma ir, manome, kad nelegaliai pastatytas statinys, ką priėmė ir visų teismų institucijos, tai turi būti sprendimas vykdomas“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Druskininkų meras: man yra didelė gėda už valstybę

Aplinkos ministras tarpinėse derybose buvo užsiminęs apie galimybę Druskininkų savivaldybei už eurą išpirkti dvarą, šį skirti visuomenės reikmėms, kaip kalbėta - Čiurlionio menų mokyklai. Tačiau Vyriausybė tikina, kad šiandieninis sprendimas neturėtų keistis. Druskininkų meras piktinasi.

„Lietuva kaip neteisinė valstybė su dvigubais standartais ir tokie, kaip aplinkos ministro pasisakymai, net nebandant sužinoti situacijos. Man yra didelė gėda už valstybę. Sėkmės“, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas prieš mėnesį antrą kartą paskelbė, kad pastatas turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia dėjo visas pastangas, jį išsaugoti.

Pasisakantieji už pastato išsaugojimą argumentuoja, kad toks sprendimas sumažintų savivaldybės nuostolius. Vijūnėlės „dvaro“ savininkas verslininkas Žilvinas Povilonis dėl žalos atlyginimo už nugriautą pastatą buvo kreipęsis į teismą, nurodė, kad žala siektų beveik 2 mln. eurų. Druskininkų atstovai sako, kad vienintelė kliūtis, neleidžianti parko teritorijoje stovėti šiam statiniui, yra jo gyvenamoji paskirtis. Tiek teisingumo, tiek aplinkos ministrai sako nežinantys, kada tiksliai bus griaunamas dvaras, tačiau esą - laukti ilgai nereikės.

„Kada tikrai nepasakysiu, bet kitos pozicijos turėti negalime, kadangi kiekvienoje valstybėje galioja teisės viršenybės principas ir teismo sprendimus reikia vykdyti“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Premjeras Saulius Skvernelis ne sykį yra sakęs, kad teismo sprendimo turi būti laikomasi ir Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas.

Žinios. Vijūnėlės „dvaro“ atomazga: pastatas bus griaunamas, Malinauskas gėdijasi valstybės sprendimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.